Після офіційного відкриття заводу з переробки зернових культур «Мовер Міл» у Кривих Колінах обговорили проблеми сільського господарства. У місцевому центрі культури та духовності зібрались обласні аграрії, підприємці, районні посадовці, голова Черкаської облдержадміністрації, керівники управлінь, заступник міністра аграрної політики. Розглядали питання аграрного сектору економіки у вигляді дискусій та пропозицій, інформують “Вісті Черкащини“.

– Ми були свідками чудової події, яка відбулася на Тальнівщині, побачили, як внутрішні інвестиції місцевих бізнесменів реалізуються у конкретних проектах, планах. Це гарний приклад переходу від сировинного господарства до переробки виробленої продукції, адже це дає додану вартість на продукт, розвиває території, створює робочі місця, організовує навколо себе громаду. Володимир Мовчан, засновник цього заводу, заслуговує на повагу, адже це підприємство одне з найпотужніших і найновітніших на території України. Погляньте, як відродилося село: є робота, дітки, молодь, будуються будинки, процвітає школа та садочок. Без зовнішніх запозичень, власними ресурсами він все це втілив у життя, побудував найкращі храми на Черкащині, кажу без перебільшення. Хотілося б, щоб кожен з представників районної влади, керівників управлінь усвідомили свою роль і місце, щоб допомагали таким людям у їх розвитку, адже вони розбудовують регіон, – розпочав Олександр Вельбівець, голова Черкаської облдержадміністрації.

За великий вклад у розвиток аграрного сектору економіки, численні соціальні проекти, високий рівень патріотизму, громадянської свідомості, за любов до села та України очільник області нагородив Володимира Мовчана відзнакою «Гордість Черкащини».Таку ж нагороду вручили Вадиму Рудишину, керівнику Лисянської філії ТОВ НВФ «Урожай».

Коли у районі створюється потужне підприємство, на це, перш за все, має звернути увагу районна влада, не чекаючи, обласних керівників, аби вони їм про це нагадали. Відколи побудували завод у Кривих Колінах, жоден районний керманич не виявив бажання поглянути на виробництво.

Також на нараді говорили за стан сільського господарства Черкащини, наводили приклади створення нових підприємств та їх спеціалізацію. У Маньківському районі – вирощують кролів, а в Уманському – відкривають невелике сільськогосподарське підприємство.

За словами Ігоря Колодки, начальника управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації, площа сільськогосподарських угідь в області складає майже 1,5 мільйона га, це 3,5% угідь України. На Черкащині працюють 598 сільськогосподарських підприємств, 1306 фермерських, близько 2000 особистих селянських господарств (до 1 га землі). Більше 16000 зареєстрованих одноосібників, що оподатковуються (це понад 2 га землі на одного). Минулого року аграріями намолочено 4,6 мільйонів тон зернових та зернобобових культур – найвищий показник за всю історію області. Зібрали рекордні врожаї кукурудзи.

 

Через стрімке збільшення на Черкащині сільськогосподарських підприємств місцевий Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького віднедавна співпрацює з обласним управлінням агропромислового розвитку, а саме, заклад отримав ліцензію на спеціальність агрономія. Як зазначає ректор університету Олександр Черевко: «На сьогодні агроном повинен бути широким спеціалістом – розуміти економіку, інформаційні технології».

– Маємо більше 30 договорів із нашими виробниками на те, щоб готувати хорошого спеціаліста. Аграрна освіта потребує особливої реформи: 50% теоретичного матеріалу мають вивчати у навчальному закладі, а інші 50% практичного, безпосередньо на самому виробництві, – додає Олександр Черевко.

У залі звучали пропозиції акцентувати увагу і подальшу роботу на допомозі та забезпеченні ринку збуту для сільгоспвиробників, розбудувати доступні відносини фермер-влада.

– За це треба говорити на усіх рівнях. Налагодити порядок на митницях, у політиці. Треба прибрати корупцію гектарами, кіловатами, метрами, кубами. Звернути увагу на невеликі господарства, допомагати їм. Фермер на селі може виробити якісно, але він не знає куди реалізувати свою продукцію, – акцентує Олександр Черевко.

Керівники фермерських господарств, підприємці звернулись до очільника облдержадміністрації Олександра Вельбівця, говорили про рейдерство у сільському господарстві, корупцію стосовно оренди земель.

-Кожен з тих, хто займається сільськогосподарським бізнесом, ходить по лезу ножа. Вкладає по 20 років у розвиток свого виробництва, а в один момент прийде якийсь «матрос Железняк» і викине мене ж з мого господарства. Тому, нам потрібна захищеність від держави, – каже Петро Душейко, почесний голова Асоціації «Незалежне об’єднання сільгоспвиробників Чорнобаївського району».

Олександр Вельбівець пообіцяв тримати на контролі обговорені питання та частіше проводити подібні зустрічі, щоб краще розуміти проблеми у аграрній галузі Черкащини.

– Незаконні грошові схеми є й сьогодні, адже колишня влада, яка була 5 років тому, роздавала землі лише тим, хто міг занести долари. Абсолютно визнаю, що сьогодні деякі діючі представники і органи влади до цих пір користуються чорними механізмами, започаткованими тією владою. Від вас почув про суму 300-400 доларів на Черкащині за 1 га землі. Обіцяю розглянути ваші скарги та пропозиції, – звернувся до сільгоспвиробників Олександр Вельбівець.

Аграрії Черкащини хочуть, щоб податки на землю платили усі по-чесному. За словами Андрія Дикуна, голови громадської спілки «Всеукраїнської аграрної ради», на сьогодні середні за розмірами підприємства платять за 1 гектар від 3 до 5 тисяч гривень податків, одноосібник – 75 гривень за гектар, а великі аграрні холдинги – близько 1000 гривень за гектар. У Міністерстві аграрної політики розглядається законопроект, який має вирівняти цю несправедливість.

Від Author 2

Коментарі закриті.