На звітних зборах Єрківської ОТГ, що відбулись 19 лютого, було проголосоване звернення до мешканців Стебного, Кайтанівки та Вікниного про добровільне приєднання до Єрківської громади. Голова селищної ради Леонід Польовий пояснив, що таке рішення піде усім на користь. Адже в громади є реверсна дотація − 2,5 мільйони гривень, яку вона змушена повертати до держбюджету. Якщо приєднати ще кілька сіл, відповідно збільшиться кількість жителів ОТГ, і ці кошти залишаться у розпорядженні громади. З іншого боку, це буде запорукою того, що Єрківську ОТГ, як невеличку на сьогодні, не приєднають до іншої, наприклад Катеринопільської. Окрім того, бюджет громади зросте за рахунок податкових надходжень приєднаних сіл, адже 60% податку від доходу фізичних осіб осідатиме на місці.

− Я наведу вам ще один приклад, для чого це, − зауважив депутат облради, орендар Олександр Коваленко. − У самій Єрківській громаді не так багато земель держзапасу, держрезерву. У Вікниному, Стебному дуже багато таких земель. А це надходження орендної плати саме в бюджет ОТГ.

Після короткого обговорення люди фактично одноголосно підтримали цю ідею. Тепер справа за селами. Там мають пройти аналогічні громадські слухання та голосування. Чи погодяться мешканці Стебного, Вікниного та Кайтанівки приєднатися до однієї із найзаможніших сільських громад України, покаже час.

Цікаво, а чому б Катеринополю не піти на випередження? Тобто − приєднатись до Єрок самому. Адже з усього видно, що він самотужки не в змозі утворити потужну дієздатну конкурентоспроможну ОТГ. Справа заглухла на розробці статуту.

Від Author 2

Коментарі закриті.