У Мошнівській ЗОШ вирішено давню проблему з роботою каналізаційної мережі. Завдяки облаштуванню на території навчального закладу сучасної біологічної очисної установки сьогодні здійснюється очистка каналізаційних стоків не лише школи, а й садка, розташованого поряд, інформує “Про Все“.

Як розповіла директор Мошнівської ЗОШ Наталія Майданнік, на території школи взагалі не було передбачено очисних споруд, а сама ж каналізаційна система застаріла і потребувала капремонту.

– Відтепер сучасні очисні споруди дозволяють очистити каналізаційні стоки за допомогою біобактерій, які розкладають їх на вуглекислий газ і чисту воду. Така технічна вода повністю знезаражена і може використовуватися для поливу зелених насаджень і наших квітників. Тобто це дуже велика допомога як для нашого навколишнього середовища, так і для громади в цілому,- розповіла Наталія Вікторівна.

До каналізаційної системи під’єднали і дитсадок. Тепер каналізаційні стоки садка через колодязь потрапляють на очисні споруди, де також відбувається їх очистка.

Кошти на екологічний проект спрямували з державного фонду соціально-економічного розвитку за поданням народного депутата цього округу Владислава Голуба.

Освоїли кошти і реалізували проект у 2018 році. Згідно з проектом на нього спрямували 1 млн 433 тис. гривень.

– Дякуємо Владиславу Володимировичу за те, що таки допоміг нам профінансувати цей капремонт. Такий системний підхід значно поліпшив не лише функціонування закладу, а й екологічну ситуацію навколишнього середовища. Тепер нам залишилось встановити навколо споруд захисну огорожу,- зазначила директор Мошнівської ЗОШ.

Крім проведення капітального ремонту каналізаційної мережі у Мошнівській школі встановлено нові вікна, закуплено нове музичне обладнання для проведення святкових заходів та телевізори для початкових класів. Кошти на них також були виділені Урядом за поданнями нардепа.

Від Author 2

Коментарі закриті.