Служба у справах дітей облдержадміністрації щомісяця здійснює аналіз посиротіння дітей та їх влаштування до сімейних форм виховання. Нині у Ватутіному та на Лисянщині мають найкращі в області показники з улаштування статусних дітей. Про це повідомила начальник служби у справах дітей ОДА Оксана Покатілова у ході засідання колегії під головуванням очільника області Олександра Вельбівця, інформує Черкаська ОДА.

Крім цього, в 12 районах, містах області цей показник перевищує або дорівнює середньообласному. Найвищі показники у Смілянському районі (98,8%), Жашківському районі (98,6%) та Золотоноші (96,8%).

– Наразі в області обліковується 2 178 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що на 15 дітей менше ніж у 2017 році, – повідомила Оксана Іванівна. –  Із загальної кількості дітей вказаної категорії майже 93 %, тобто 2 022 дітей, проживають і виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Минулоріч на Черкащині набули правового статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, 314 дітей, що на 13 дітей менше у порівнянні з 2017 роком. Аналіз свідчить, що в області щомісяця в середньому 26 дітей з різних причин втрачають можливість виховуватися у своїй біологічній родині.Переважна більшість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме 1 562, виховується в сім’ях опікунів, піклувальників. Протягом 2018 року під опіку, піклування влаштовано 223 дитини. На утримання підопічних дітей з державного бюджету виплатили 60,5 млн грн.

За словами посадовиці, найкращим влаштуванням долі посиротілої дитини є її усиновлення. Зараз в області проживає 782 усиновлені дитини. У 2018 році  усиновлено 34 дитини. З них 30 – громадянами України, 4 родини усиновили по двоє рідних між собою дітей. Найбільше передано дітей первинного обліку на виховання в сім’ї усиновителів з Черкас, Черкаського району, Сміли, Корсунь-Шевченквського та Шполянського району. Найбільше усиновлено дітей за рішенням Соснівського районного суду в Черкасах та Смілі.

– Не зупиняємо роботи з активізації усиновлення дітей, – зазначила Оксана Покатілова. – Відповідно до договору про співпрацю, минулоріч на офіційному сайті Благодійного Фонду «Зміни одне життя – Україна»  розміщено відеоінформацію щодо 36 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у державних закладах області. Згідно з договором про співпрацю між Благодійним фондом «Розвиток України» та службою у справах дітей облдержадміністрації у липні 2018 року здійснено фото- та відео зйомку дітей-сиріт, які  виховуються в інтернатних закладах і яким потрібна родина, для розміщення інформації про цих дітей на порталі «Сирітству – НІ!». Протягом жовтня 2018 року відзняті відеоролики транслювалися на телеканалі «Україна».

Разом з тим, у 2018 році усиновлено на 14 дітей менше у порівнянні з 2017 роком. Тож очільник області закликав активізувати цю роботу на місцях, особливо у тих районах, де ця робота минулоріч не проводилася.

– Питання, які розглядаємо, не є другорядними або малозначимими, – наголосив Олександр Вельбівець. – Історія кожної посиротілої дитини не може жодного лишити байдужим. З огляду на інформацію, яку мені постійно подає служба, і зі своїх власних спостережень, бачу динаміку в роботі. Проте на Черкащині лишається критичною кількість дітей, які вимушено потрапляють до Черкаського чи Уманського центрів соціально-психологічної реабілітації. Вилучення дітей з родин було останнім вимушеним кроком, аби врятувати їхнє  здоров’я, а часом і життя. Переконаний, аналізуючи маленькі біографії цих дітей, ви не знайдете випадкових або надмірних заходів щодо їх вилучення.

Від Author 2

Коментарі закриті.