Питання щодо роботи комунального підприємства «Кінотеатр «Україна» знову порушено в Черкасах цього року. Це днями прокоментувала Валентина Петрівна Слуцька, керівниця підприємства, на сторінці кінотеатру у Facebook. 

За її словами, місту потрібен такий кінотеатр, адже приріст кількості глядачів (з 15,4 тис. у 2015 році до 45,9 тис. у 2018 році) спостерігається значний. Також про це говорить велика кількість різноманітних безкоштовних заходів, у яких тільки у минулому році прийняли участь близько 10 тисяч жителів міста, тісна співпраця з школами та ВНЗ і багато чого іншого.

Найважливішою складовою у роботі кінотеатру керівниця вважає соціальну роботу:

— Своє завдання ми бачимо також у популяризації українського кіно, яке, нажаль, не завжди є касовим, але піднімає надзвичайно важливі теми, які потрібно показувати нашим дітям, як і всім українцям для розуміння самих себе. Ось буквально на цьому тижні відбулися два успішні покази українських фільмів («Крути 1918» та «Чорний козак»), де у заповненому залі кінотеатру на 658 місць глядачі спілкувалися з режисерами обох фільмів, актрисою Надією Коверською, задавали безліч питань. Є запит громади на такі заходи! Будемо продовжувати цю роботу.

Валентина Слуцька пояснює, що потрібно створити цікаву концепцію кінотеатру, як відкритого громадського простору:

— Діяльність кінотеатру щільно «вмонтовано» в Програму розвитку культури міста, саме тому він і отримує фінансову підтримку, як, до речі, і всі інші комунальні заклади, громадські організації і в галузі культури і в інших галузях. Та зміни потрібні без сумніву. Необхідно іти в ногу із вимогами часу. Проблема ефективного використання подібних будівель, і кінотеатрів конкретно, існує чи не в кожному обласному центрі України. 

Запрошую громаду міста до обговорення про те, що б ми хотіли бачити в будівлі кінотеатру поряд із кіно, бо і можливостей і витрат на їх реалізацію потрібно буде немало. Я впевнена також, що подібні перетворення необхідно проводити лише за погодженням із громадою – власником цього майна і саме тому пропоную використати кінотеатр, як майданчик для зустрічей з активістами цих обговорень. До слова, я вже маю попередні домовленості про можливість поділитися досвідом проекту реконструкціії кінотеатру у Хмельницькому з його авторами. Напрацювавши цікавий матеріал та погодивши його з громадою міста – надамо на розгляд міської ради.

Долучитись до обговорення та внесення пропозицій  можна за ел. адресою conceptukraina@gmail.com та на сторінці кінотеатру у Facebook.

Від Author 2

Коментарі закриті.