Євгеній Глєбов, директор Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» про економічну свободу нашої країни:

“Нещодавно Фонд «Спадщина» («Heritage Foundation») провів щорічні розрахунки та надав оцінку індексу економічної свободи для більшості країн світу, а саме 180 країн. За даними звіту фонду оцінка економічної свободи України становить 53,3, а це 147 місце в списку економічної свободи в 2019 році.  Є звичайно і певні зрушення, але не значні, зокрема, в порівнянні з 2018 роком індекс збільшився лише на 0,4 пункту завдяки покращанню фіскального здоров’я, свободи бізнесу та права власності. І це добре, але невтішно, зважаючи на реалії нашого сьогодення. На хвилиночку, наразі, Україна посідає 44 місце серед 44 країн Європи, і її загальна оцінка є нижчою за регіональні та світові показники.

Нагадаю, що у розрахунку оцінки індексу враховуються 12 свобод починаючи від права власності до фінансової свободи. На жаль, три показники в Україні оцінені найгірше, ніж минулого року, а саме, свобода праці та торгівлі, цілісність управління. Стосовно фінансової свободи, то вони лишились на рівні попереднього року.

Звичайно, виникає просте закономірне питання, чи можливі зміни на краще та як саме досягти тієї «омріяної» економічної свободи. Наразі, Україна знаходиться на етапі виборчих перегонів і на дану хвилину вже зареєстровано більше, аніж 37 кандидатів на пост Президента. Кожен з кандидатів обіцяє «золоті гори», забувши про те, що в цю хвилину треба займатись не пустослів’ям, а звернути увагу на економічну ситуацію в країні. Необхідно просто вдуматись в цю страшну цифру 147 (!), а це до речі між країнами Гамбії та Аргентини, і почати діяти.

Як ми бачимо, вільна Україна далеко не «вільна» економічно, і прогрес далекий від ідеалів, але на скільки потрібний в реформах та законах, які писались не під звичайних українців, а під можновладців-чиновників. Тож, майбутньому нашому керівництву країни, треба як найшвидше переглянути свої плани, задачі та цілі, і почати вже зараз діяти, аби пришвидшити процес втілення в життя якісних реформ та демократичних цінностей.

Економічна свобода невід’ємно поєднана з свободою особистості і розвитком громадянського суспільства, бо, свобода особистості визначається як основний ціннісний орієнтир об’єднання окремих громадян в громадянське суспільство. При цьому ступінь розвитку такого суспільства відображає ступінь розвитку самої людини, а саме особистості в рамках навколишньої її правової та соціально-економічної дійсності. Тому для якісного та ефективного функціонування громадянського суспільства в країні держава повинна забезпечити економічне зростання та політичну стабільність. При цьому, «економічна свобода» має розглядатися як головна консолідуюча складова суспільства.

Вчергове наголошую, що керівництву країни необхідно взяти курс на розвиток та підтримку власного вітчизняного виробника, законодавчої і фінансово-банківської допомоги малому та середньому бізнесу, та створення пільгових умов для розширення ринку нових робочих місць.

Переконаний, що лише в такому разі і за такого державницького підходу на Україну чекає зростання індексу економічної свободи та загального рівня життя кожного українця, і тільки за такого розуміння можливе становлення економічно сильної держави».

Від admin

Коментарі закриті.