У Черкаській області 21 ветерану АТО вручили документи на пільгове кредитування житла в межах обласної програми.
Як розповідають в обласній державній адміністрації, це відбулось під час розширеного засідання Центру допомоги учасникам АТО, у якому також взяли участь представники Держмолодьжитла, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, громадські організації учасників АТО.

«Обласна програма забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом на період до 2020 року була ухвалена ще в 2015-му та реалізується спільно з регіональним управлінням Держмолодьжитла. Минулоріч на одному із засідань сесії обласної ради внесли зміни до програми – тож серед претендентів на забезпечення житлом відтепер і бійці-добровольці», – наголошують в ОДА.

За словами керівника Центру допомоги учасникам АТО Євгенія Одновола, свого часу обласна рада затвердила таку програму, аби вирішити проблему забезпечення житлом учасників АТО – шляхом вигідного для них та їхніх сімей пільгового житлового кредитування.

«Програмою передбачено співфінансування з місцевого та обласного бюджетів – 90 % та 10 % відповідно. З кожним роком бажаючих оформити такий кредит стає все більше. І це говорить про її успішність. Цьогоріч на придбання житла військовим вже передбачено понад 15 млн грн, зокрема з місцевих та обласного бюджетів», – пояснює Євгеній Одновол.

Як зауважує керівник регіонального управління Держмолодьжитла Олександр Паливода, подібних до обласної програми в межах області також діє ще 20 районних і 7 програм у містах. Більше того, такі програми розробляють сьогодні навіть в об’єднаних територіальних громадах, зокрема у Степанецькій та Білозірській. І все заради того, якби якомога більше захисників України отримали своє житло.
В ОДА кажуть, що за роки дії обласної програми забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом свої квартири вже одержали 41 захисник. Більшість такого житла ветерани одержали в Черкасах, а також в Умані, Смілі, Каневі, Звенигородці, Шполі та Корсунь-Шевченківському.

«Вже на початок цього року тільки в Черкасах зареєстрували 382 бажаючих взяти кредити, з яких 146 вже підготували повний пакет документів», – констатує Олександр Паливода.

Він каже, а у районах області про пільгове кредитування заявили 104 ветерани АТО, з них близько півсотні – з повноцінно оформленими документами.
Родини, які вже отримали житло в кредит, задоволені, адже в середньому щомісячна сплата за умовами кредиту становить 1-2 тис.грн, а це значно дешевше та вигідніше, ніж винаймати житло.
До речі, також під час засідання Центру допомоги учасникам АТО 8 черкащан, поміж яких і переселенці, одержали документи на кредитування житла в межах державної програми «Доступне житло».

Від Author 2

Коментарі закриті.