Архітектурна рада вже затвердила проект оновленого Будинку торгівлі і роботи з реконструкції почнуться, коли міська влада  надасть дозвіл. На новий фасад торгового центру співвласники планують витратити 20 мільйонів гривень. Про це повідомив депутат Черкаської міської ради Микола Мирза, інформує “Про Все“.

За словами депутата, архітектурне бюро створило декілька варіантів фасаду торгового центру і вже міські архітектори обирали найкращий.

– Однією із проблем залишаються кіоски на площі перед торговим центром. Адміністрація Будинку торгівлі вже кілька років зверталася до міської влади, щоб вони прибрали ці кіоски. Взагалі площу плануються закласти гранітною плиткою, але через  МАФи це зробити неможливо, – додав депутат.

Також Микола Мирза зауважив, що на місці парковки в 90-их роках планували побудувати мініпарк.

– Співвласники Будинку торгівлі хотіли зробити мініпарк за 130 тисяч доларів і звернулися з такою пропозицією до міської влади. Тобто планували облаштувати доріжки, зробити альпійські гірки, вмонтувати лавки тощо. Проте після кількох архітектурних рад стало зрозуміло, що міська влада на це дозвіл не дасть і вже через кілька років, коли мером Черкас був Сергій Одарич, співвласників Будинку торгівлі змусили облаштувати ту територію і вони вирішили зробити там парковку, – зауважив міський обранець.

Нагадаємо, що наприкінці січня з відомого торгового центру в Черкасах почали знімати рекламу. Річ у тім, що вона була без дозвільних документів.

Виконуючий обов’язки начальника управління інспектування Черкаської міської ради Артем Овсієнко зауважив, що до керівництва направили приписи, щоб вони зняли цю рекламу. Проте цього не було зроблено. Тому спеціалісти відділу інспектування підготували проект рішення на демонтаж. Пізніше за цей проект проголосував виконавчий комітет ЧМР. Наразі більшість рекламних засобів працівники Будинку торгівлі зняли самостійно, оскільки з ними проводили роз’яснювальну роботу.

– Приписи на демонтаж реклами були ще в середині минулого року, просто ця процедура досить довготривала, тому й знімають рекламу лише зараз, – додав Артем Овсієнко.

Також він зауважив, що після того, як знімуть рекламу, на Будинок торгівлі направлять припис для приведення фасаду до належного стану. Ці роботи мають виконати за 10 днів після отримання припису.

– Останні роки, мабуть, рекламою просто закривали неремонтований фасад, – зауважив Овсієнко.

Обидва ескізні проекти вже розглянули на засіданнях архітектурно-містобудівної ради. Про це повідомив головний архітектор міста Віталій Чернуха.

За словами головного архітектора Черкас Віталія Чернухи, Будинок торгівлі звели в 1979 році. За цей час металеве облицювання фасаду «зносилося» й нині має непривабливий вигляд. Його хочуть оновити із впровадженням енергоощадних заходів. У планах власників – розширити будівлю на площі 950 квадратних метрів. Про це повідомляють у прес-службі Черкаської міської ради.

Разом із оновленням будівель, там планують провести і благоустрій прилеглої території.
– Усі значимі споруди й об’єкти в нашому місті, які реконструюються, або ж споруджуються в центральній частині Черкас, обов’язково мають розглядатися на засіданнях містобудівної ради, – розповів Віталій Чернуха.

Над проектом реконструкції Будинку торгівлі працював черкаський архітектор Юрій Чеберяк

Від Author 2

Коментарі закриті.