З 1 січня офіційно стартувала монетизація субсидій. У першій хвилі кошти перераховуватимуть лише тим сім’ям Черкащини, які звертаються за призначенням субсидії з січня 2019 року, інформують “Вісті Черкащини“.

З 1 травня призначатимуть житлові субсидії домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального сезону 2018/19 року не у грошовій формі, і мають субсидію на літній (неопалювальний) період. Для цього необхідно подати нову заяву і декларацію, в яких обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

З жовтня розпочнеться остання хвиля монетизації, тоді всі без винятку субсидіанти отримуватимуть субсидію у формі грошових виплат. Про це проінформувала заступник начальника управління соціального захисту населення Тальнівської РДА Світлана Гудзенко.

– Кошти монетизованої субсидії кожній сім’ї будуть надходити на обліковий запис отримувача субсидії в Ощадбанку, з якого банк самостійно буде перераховувати необхідну суму надавачу комунальних послуг. При цьому на мобільний телефон буде надходити повідомлення з інформацією про суму до сплати й розмір субсидії, – пояснила черкащанка Світлана.

До рахунку в Ощадбанку, на який надходитиме монетизація, споживач послуг фактично не матиме доступу. Ощадбанк самостійно відкриватиме обліковий запис і здійснюватиме перерахування. Втім, по завершенню опалювального періоду сім’я, що економитиме житлово-комунальні послуги, зможе отримати зекономлену субсидію на свій рахунок. Це буде стимулом для мешканців заощаджувати.

Тальнівчани скептично ставляться до можливості зекономити при сучасних соціальних нормах, згідно з якими призначаються субсидії. З наступного опалювального сезону соціальні норми на споживання природного газу знизяться з 4,5 до 4 метрів кубічних на 1 квадратний метр опалювальної площі.

– Коли у 2016 році зекономив 10000 гривень, то монетизації ніхто не придумав. Розікрали гроші. А тепер дали субсидії 130 кубів газу. І ще й хочуть, щоб економили. Кому вони треба ці пенсіонери, позамерзаємо геть усі. Ото вам і монетизація, – махає рукою пенсіонер і недовірливо посміхається.

Цього року у Тальнівському районі субсидію отримують 6130 осіб.

Від Author 2

Коментарі закриті.