23 січня Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках», якою заборонив до кінця 2019 року розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду місцевих бюджетів на депозитних рахунках. Проект був підготовлений Міністерством фінансів України.

Розміщення тимчасово вільних коштів на банківських депозитах передбачено Законом України «Про місцеве самоврядування в України» та Бюджетним кодексом України. Доходи від розміщення тимчасово вільних коштів на депозитних рахунках банків віднесено до доходів місцевих бюджетів.

«Приймаючи рішення про заборону розміщення тимчасово вільних коштів на банківських депозитах, Кабінет Міністрів України  поправ принципи місцевого самоврядування та бюджетного законодавства України. На сьогодні майже всі обласні центри відповідно до чинного законодавства провели конкурсні процедури, уклали угоди і розмістили кошти на депозитах. Але, безперечно, після підписання Прем’єр-міністром України В.Гройсманом такого протиправного рішення, органи місцевого самоврядування змушені захищати свої права у способи, визначені чинним законодавством, в тому числі і шляхом подачі позовів до суду. Як приклад, лише для бюджету міста Черкаси такі втрати можуть сягати 15 млн грн на рік», – говорить директор Департаменту фінансів Черкаської міської ради Наталія Джуган.

Як поінформували в Асоціації міст України, прийняття постанови викликало численні звернення органів місцевого самоврядування до Асоціації міст України, в яких дано вкрай негативну оцінку щодо втручання Уряду у власні повноваження органів місцевого самоврядування.

Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана з проханням скасувати рішення Уряду від 23 січня 2019 року про прийняття постанови «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках».

Коментуючи ситуацію, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан  зазначив: «Відтепер місцеві органи влади не зможуть акумулювати кошти на реалізацію великих інфраструктурних проектів. Постраждають, насамперед, державні банки, у яких міста тримали свої депозити. Окрім іншого, це ставить під загрозу реалізацію проектів на умовах співфінансування, адже відтепер у місцевих бюджетів не буде коштів на свій внесок на рівні з державою».

Від admin

Коментарі закриті.