Керівник Громадської спілки “Агенція підтримки підприємництва та інвестицій” Євгеній розкритикував популістські заяви уряду щодо підвищення середньої зарплати до рівня 10 тис грн.

«Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман днями заявив, що середня заробітна плата в 2019 році прогнозується на рівні 10,5 тисяч гривень, а мінімальна зарплата в Україні з 1 січня зросла, аж до символічних 4173 грн.

На мою думку, максимально надуті щоки навіть для прем’єра не є гарантією таких «високих» очікувань, принаймні в обласних центрах. Як то кажуть, за «прогнозування» в лоб не б’ють, а перед виборами і пообіцяти не гріх.

Справа в тому, що як і раніше в словах і діях чиновників немає розуміння, що потрібно зробити, аби запустити маховик економіки. Невже, в Уряді думають, що візуалізувавши середню заробітну плату, українці почнуть краще жити. З такими прогнозами, прем’єру мало б бути соромно виходити на люди.

Ми живемо в Європі, і у нас є всі умови для того, аби жити по-європейськи і заробляти по-європейськи у себе на Батьківщині, не виїжджаючи закордон на заробітки. І для цього потрібно не багато, а саме знизити комунальний тягар для громадян, підняти в рази мінімальну заробітну плату, відрегулювати ринок землі та  користування нею, створити сприятливі умови для розвитку малого і середнього бізнесу, забезпечити доступне та швидке кредитування під низький відсоток, налагодити роботу ринку праці та ринку професійної освіти, забезпечити і збільшити внутрішній ринок виробництва власних нафтогазових продуктів, що в цілому в рази зменшить навантаження на державу і громадян та дасть можливість зміцнити курс гривні, і нарешті, популяризація українського виробника повинна стати одним із ключових моментів національної ідеї.

Саме такий підхід співпраці держави з громадянами сприятиме зміцненню довіри до провладних інститутів, нівелює нервозність мас, і послужить початком відродження нації, про який всі так мріють».

Євгеній Глєбов, директор Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій».

Від admin

Коментарі закриті.