Черкаських учнів та вчителів  безкоштовно забезпечуватимуть  не тільки паперовими підручниками, а й електронними. Це закладено в новий «Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників”, інформує Черкаська ОДА.

— Круто, що зможемо отримувати підручники з аудіосупроводом і pdf-версії. Це спростить пошук потрібної літератури, – зазначає черкаська школярка Вікторія.

Доступ до е-підручників, право використання яких придбано державою, учні та вчителі отримуватимуть через Національну освітню електронну платформу. Зараз майже готове ядро платформи, і прийняте рішення стане одним з важливих кроків до наповнення її необхідним контентом.

Так, безоплатно підручниками забезпечуватимуть тих, хто отримує повну загальну середню освіту не лише в школах та закладах профосвіти (як це було раніше), а й закладах фахової передвищої та вищої освіти (коледжі та технікуми). Педпрацівники отримуватимуть окрім підручників і навчально-методичну літературу.

Запроваджено новий механізм визначення накладу підручників. Він більше прив’язаний до реальних потреб та розраховуватиметься на найбільшу кількість учнів на 5-річний період використання підручника. Зокрема, видання підручників і посібників здійснюватиметься:

– один раз на 5 років з розрахунку 120% відповідно до потреби;

– для учнів з особливими освітніми потребами з розрахунку 160% від їх прогнозованої кількості.

Передбачено формування резервного фонду підручників. За рахунок цього, зокрема, забезпечуватимуть потреби закордонних українців:

– з української мови та літератури до 1000 примірників;

– з інших предметів українською мовою до 300 примірників кожної назви;

– серії «Шкільна бібліотека» до 500 примірників з кожної назви.

 

Від Author 2

Коментарі закриті.