На Черкащині активно розвивають систему аграрних розписок, інформує Черкаська ОДА. Нині їх укладено 87 – на більш як 700 млн грн. Про це розповідає начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка та додає:

– Аграрні розписки – це перспективний інструмент залучення товарних та фінансових ресурсів в аграрну галузь. Розписки стали альтернативою банківському кредитуванню. Важливо, що цей процес минає зайві ланки, які існують між кредитором та боржником – тим, хто видає розписку. Документ же фіксує безумовний обов’язок видавача розписки здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити кошти кредитору.

Ігор Леонідович сказав, що цьогоріч упродовж лютого-квітня заплановано провести за участі експертів Міжнародної фінансової корпорації майстер-класи для керівників сільськогосподарських підприємств на базі тих виробництв, які уклали аграрні розписки, тренінги фінансової грамотності для бухгалтерів та економістів малих та середніх сільськогосподарських підприємств, навчання з аграрного бізнесу для виробників продукції та їх кредиторів.

Нагадаємо, Закон «Про аграрні розписки» набув чинності у 2013 році. У жовтні 2015-го стартував пілотний проект із відпрацювання технології введення їх в обіг у Черкаській області.

 

Від Author 2

Коментарі закриті.