У «Сосновому бору» нині активно тривають роботи із вирубки хворих дерев та розчистки насаджень від повалених ще минулоріч сосен. Про це інформують у прес-службі КП «Дирекція парків». Нагадаємо, ще влітку в “Сосновому бору” нарахували близько 200 хворих дерев.

– Ця ситуація виникла не сьогодні, і не минулого року. Ще із 2014 фіксували поодинокі випадки всихання дерев. Тоді таких було 10-15. Нині ж на 40 гектарів Соснового бору маємо близько двох сотень, –  говорить заступник директора КП «Дирекція парків» Андрій Куча.

Таку кількість сосен нарахували під час обстеження насаджень. Окрім того парк розчищають і від зламаних дерев у період великих снігопадів 2018-го року.

– Нині тривають роботи із розчистки від зламаних дерев, і санітарні рубки. Ми маємо усі необхідні дозволи від управління екології на проведення таких робіт, –  говорить заступник.

За словами ж екологів, серед причин всихання – різкі кліматичні зміни, зниження рівня ґрунтових вод, значні засухи, що призводять до вологодефіциту в грунті.

– Насадження ослаблюються і потім на ослаблені дерева засиляються шкідники та інші хвороби лісу, – говорить начальник відділу лісового господарства Віктор Стріха. – Єдиний вихід – проведення санітарних рубок. На ділянках, де одиничні випадки захворювання фіксують, – вибіркові санітарні рубки, де масове всихання дерев – суцільні.

У «Дирекції парків» закликають не спекулювати на цій темі та не ототожнювати санітарні рубки із «вирубкою сосен в промислових масштабах».

Від Author 2

Коментарі закриті.