Євгеній Глєбов, директор Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій», прокоментував для сайту “Економіка сьогодення” ситуацію із наданням субсидій, яка склалася останнім часом та обіцяною нинішньою владою монетизаціює цієї допомоги.

Про те, що сам задум надати всім нужденним субсидії житлово-комунального господарства був провальним, це було відомо ще з початку старту даного проекту. За статистикою, в 2017 році 6,6 млн сімей отримали субсидії, а в 2018 вдвічі менше. Такі дані свідчать лише про те, що держава наразі намагається максимально зменшити кількість субсидіантів і цей процес вже в роботі. Як ми пам’ятаємо, в рік Революції Гідності владою задля задоволення вимог Європейського Союзу для населення було підвищено ціни на газ. В той же час вони обіцяли нам, що відповідно будуть підвищені і заробітні плати на рівень Європейських країни. При цьому, влада вирішила перестрахуватись, щоб не було невдоволення від населення, на період стабілізації економічної ситуації в країні і запустила проект «субсидія в кожну сім’ю», яка мала «прослужити» не більше 3-х років. Але, як бачимо, тарифи на комунальні послуги в країні тільки зростають, заробітна плата та пенсії далекі від європейських, а коштів в бюджеті крани на субсидії вже не має.

Наразі житлово-комунальне господарство України знаходиться не в найкращому стані, якщо навіть не сказати більше, в стані колапсу. Комунальні послуги для населення стали надаватися в рази гірше,  боргів стало більше, а субсидія, яка мала не допустити зростання боргів від населення і стати на захист соціально незахищених верств себе повністю дискредитувала. Субсидію отримували власники і «Лексусів» і елітної нерухомості. У той час, як люди, яким вона була вкрай необхідна вистоювали довжелезні черги і не завжди її отримували.

Щодо монетизації субсидій, про яку останнім часом все більше говорить Уряд, вважаю, що це виключно замилюванням очей населення і нічого іншого. Це ще один крок до масового скасування державної «допомоги».

Влада у черговий раз намагається не втратити обличчя перед виборами за свій популізм. Знову і знову вигадує нові процедури на отримання субсидій, зокрема, якщо доходи одного члена сім’ї більше 5 тисяч гривен, то субсидія призначатися не буде.

Теоретично за схемою монетизації виходить так, що якщо сім’я, яка отримує субсидію буде економити ресурси, то зможе зекономлені гроші отримати на свій віртуальний розрахунковий рахунок в Ощадбанку. Віртуальні гроші на віртуальний рахунок, це чергова схема і особисто мені здається, що все це ілюзія. І влада ніколи не дозволить своєму народу заробляти таким чином за рахунок країни.

Вважаю, що українській владі необхідно взяти приклад з Європейського союзу, де працює система адресної соціальної допомоги, де на особистий рахунок людині надходять гроші з державного бюджету у вигляді соціальної допомоги. За рахунок цих грошей людина самостійно сплачує за комунальні послуги, а на зекономлені гроші купує собі ліки, продукти харчування та інші необхідні товари для себе. Переконаний, що саме за такої системі соціальної підтримки людина дійсно розуміє, де і як вона може зекономити і які товари може купити.

Те, що ми бачимо наразі в Україні, це те, як вчергове Уряд вигадує нові схеми, які реально не працюють на користь захисту соціально незахищеного населення, а грандіозна схема розкрадання бюджету під виглядом субсидій.

Від admin

Коментарі закриті.