КП «Черкасиводоканал» разом з більшістю водоканалів України сьогодні опинилися у складному фінансовому становищі, але не з власної вини. Усе через недосконалу політику ціноутворення та затвердження збиткових тарифів, які не відповідають реаліям сьогодення.

Унаслідок цього, тільки на КП «Черкасиводоканал» збитки за 2018 рік сягають більше трьох мільйонів гривень.

Аби уникнути тяжких наслідків, на водоканалі підготували лист-звернення до міського голови Анатолія Бондаренка з проханням при формуванні міського бюджету на 2019 рік передбачити фінансування на покриття операційних витрат, погашення зобов’язань по сплаті основних сум субкредитів та заборгованості перед Черкаською міською радою за виконання гарантійних зобов’язань по сплаті основної суми субкредиту МБРР в розмірі 67 886 тис. гривень, відповідно до Програми розвитку і утримання житлово-комунального господарства міста Черкаси на 2019 рік.

Як пояснюється у листі, підприємство працює зі збитками, тому що чинні тарифи не покривають всіх витрат.

– Щоб нам звести кінці з кінцями, потрібно підняти на 18% тариф на водовідведення і на 22% на водопостачання. Ми вже подали відповідні розрахунки в НКРЄКП ще у травні 2018 року, але й досі державним регулятором не прийнято необхідного рішення, – розповідає заступник директора КП «Черкасиводоканал» Григорій Кузьменко.

Також нещодавно національна комісія надала рекомендацію Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України залучати органи місцевого самоврядування до процесу повернення кредитів за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Відповідно на сьогодні найімовірнішим вирішенням штучно утворених негараздів КП «Черкасиводоканал» є фінансування за рахунок міського бюджету на 2019 рік, вважають комунальники.

За інформацією Діловий Регіон

Від Author 2

Коментарі закриті.