Шполянська міська рада допоможе Центральній районній лікарні з вирішенням проблеми критичного недофінансування медзакладу. Наразі, за словами головного лікаря, виділених державою коштів на утримання ЦРЛ вистачить лише до липня поточного року.  Минулого року з бюджету ОТГ на вторинну медицину було також виділено необхідних 2,3 млн грн, яких не вистачало лікарні для покриття першочергових видатків.

Виділення об’єднаною громадою такої субвенції на утримання районного медичного закладу є позитивним прикладом сприяння вирішенню на місцевому рівні однієї з найгостріших проблем медичної галузі – а саме її постійного недофінансування, яке виникає через те, що значна частина коштів районних бюджетів переходить у новоутворені ОТГ, а самі медичні установи залишаються на балансі районів.

За словами голови Шполянської ОТГ Сергія Кравченка, нещодавно до міської ради надійшов лист щодо необхідності надання субвенції на утримання вторинної ланки медицини, оскільки в районному бюджеті бракує коштів на забезпечення першочергових видатків на заробітну плату, енергоносії, медикаменти та продукти харчування.

– Міська рада завжди надає фінансову підтримку медичній галузі, тому ні медперсоналу, ані пацієнтам, не варто хвилюватися, з бюджету ОТГ буде виділено необхідні кошти на утримання районної лікарні. В установі працюють та отримують медпослуги жителі громади, тому звичайно ми не залишимось осторонь від їхніх потреб і проблем, – наголосив голова Шполянської ОТГ.

Фінансування здійснюватиметься в декілька етапів протягом року. Вже у лютому депутати спрямують частину коштів з вільних залишків, а вже згодом – кошти від перевиконання бюджету.

– На початку лютого відбудеться сесія, на якій ми розподілятимемо кошти вільного залишку. З них ми плануємо вже зараз близько виділити 1/3 співфінансування, а решту – виділяти кожного місяця протягом року за потребою. Така «дорожня карта» запропонована, аби не залишати без фінансування й інші сфери життєдіяльності громади. До того ж, і самій лікарні, за словами головного лікаря ЦРЛ, вся сума одразу не потрібна, адже виділених державою медзакладу коштів вистачить до 1 липня. У першу чергу ми піклуємося про людей – і тих жителів громади, що лікуються, і тих, що працюють в лікарні. Саме тому завжди надаємо і будемо надавати їм фінансову підтримку, – зауважив очільник ОТГ.

За інформацією “Про Все

Від Author 2

Коментарі закриті.