Молода черкаська родина Євгенії та Владислава Футоймаса заснували в нашому місті ще один будинок сімейного типу. Подружжя взяло на виховання та спільне проживання п’ятьох діток, мають і двох власних донечок. Оселилися в одному з помешкань, зведених за допомогою німецького фонду «Міст у життя».

На новосілля запросили до себе заступника міського голови Юрія Ботнара.

 

– Тішуся, що ще одна родина має змогу дарувати сімейне тепло маленьким українцям. Ми й надалі підтримуватимемо цю чудову ініціативу, спільно перемагаючи бюрократію та утверджуючи в Черкасах традиційні цінності, – прокоментував посадовець. – Поза тим, хочу відзначити хоробрість батьків, які беруть на себе наскільки відповідальну місію: виховувати свідомих громадян нашої держави.

На гостину напередодні Різдва він завітав колегами-депутатами. Вони подарували молодим батькам побутову техніку, дітям презентували солодощі та фрукти.

Як розповіла очільниця служби у справах дітей Світлана Шишлюк, у Черкасах офіційно обліковується 278 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Водночас, на сьогодні в нашому місті функціонує 9 дитячих будинків сімейного типу та ще 8 прийомних сімей.

– Одне з надважливих завдань місцевої влади – знайти сім’ю для діток, які залишилися без батьківського піклування або осиротіли. Дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї – це гарна можливість отримати сімейне оточення та люблячих людей поруч. Такий крок – це надзвичайна відповідальність та мужність, – говорить Світлана Олександрівна. – У кожної дитини є власна історія, часом у своєму маленькому віці вони пережили серйозні труднощі. Через це потребують дуже багато любові й тепла, а батьки, які беруть їх на виховання, – терпіння, аби виростити цих дітей та щоб вони стали достойними громадянами нашої країни.

За її словами, найближчим часом у Черкасах з’явиться ще один (уже – десятий) будинок сімейного типу. Загалом у них разом із власними може проживати одночасно до десяти малюків. Утім, такі діти не втрачають права бути усиновленими.

Сама ж Євгенія зізнається: завжди любила дітей й мріяла з ними працювати. Зараз із чоловіком виховують двох рідних донечок (одній із них виповнилося три роки, іншій – рік і три місяці) та взяли ще п’ятьох – рідних братика з сестричкою та ще трьох братів (їм нині 4, 6 та 12 років).

– Усіх п’ятьох ми взяли цього року. Поки справляємося, звісно це не так легко й жодних ілюзій ми не будуємо навколо цього, – говорить дівчина. – Вони всі дружні, цікавляться всім, допомагають мені в господарстві. Ми намагатимемося зробити все можливе, аби кожен із них ріс щасливим.

За інформацією Черкаської міської ради

Від Author 2

Коментарі закриті.