До редакції газети «Новий Дзвін» звернулися катеринопільські пільговики з наріканням, буцімто місцева автостанція порушує їхні права.

− З якого дива нас висаджують на автовокзалі й примушують брати квиток, сплачуючи станційний збір, якщо ми сідали в автобус, скажімо, у центрі містечка? Там і посвідчення водієві показували, − сердяться люди і пояснюють, що така ситуація виникає переважно у понеділок, коли вони мають право їздити відповідно до пільг безкоштовно. В інші дні, коли вони платять за проїзд водієві, їх, нібито, не турбують.

Цю ж проблему підіймали в Інтернет-спільноті «Підслухано в Катеринополі».

Щоб з’ясувати, у чому річ, йдемо до керуючої автостанцією Людмили Песцової.

− Я нічого коментувати не буду,− каже Людмила Володимирівна, − є правила перевезень, закони, ось стенд інформативний висить, нехай читають, розбираються. Ми все робимо, як слід.

Оскільки чиновниця відмовилася давати нам коментар, спробуємо в проблемі розібратися самотужки. Отже, вивчаємо інформацію зі стенду:

«Ст. 158. Пасажир автобуса зобов’язаний:

1. Мати при собі квитки на проїзд та перевезення багажу, а за наявності права на пільги щодо оплати проїзду посвідчення встановленого зразка та квиток на пільговий проїзд.

2.Особи, що користуються пільгами з оплати проїзду автобусами міжміського та приміського сполучення звертаються у квиткову касу автостанції для внесення відповідної позначки до касової відомості та отримання квитка на пільговий проїзд (ст.130).

3.Особи, що мають право на пільговий проїзд, здійснюють оплату обов’язкових та додаткових послуг автостанцій та перевезення багажу на загальних підставах (ст. 42)

4. Займати зазначене у квитку місце, зберігати квиток до кінця поїздки і пред’являти його в розгорнутому вигляді на вимогу осіб, що мають право здійснювати контроль».

Як бачимо, з цього слідує, що пасажир повинен мати або звичайний квиток на проїзд або квиток на пільговий проїзд, та ще й пред’являти його при вимозі.

Над дослідженням проблеми, що виникла у наших громадян, якось працювало Інтернет-видання «Дебет-Кредит», яке зрештою дійшло висновку, що «автостанційний збір — це плата за надання послуг автостанціями при придбанні квитка. Тому, слід враховувати й те, де саме та у який спосіб купуємо квиток (що надає право на пільговий проїзд) — на автостанції чи безпосередньо у транспорті.»

«Приписи Закону про автомобільний транспорт та Правила обслуговування пасажирів на автостанціях, − читаємо у виданні, − дають підстави вважати, що договір перевезення пасажирів, які мають право на безплатний проїзд автобусами приміських і міжміських маршрутів і виявили бажання скористатися таким правом, може бути укладений лише усно при придбанні квитка на пільговий проїзд і вважається укладеним з цього моменту.

Саме такий квиток є документом пасажира, що користується пільгою. На його підставі виконується перевезення цієї особи автобусом приміського чи міжміського маршруту.

Водночас, при користуванні автобусами міських маршрутів такі пасажири квиток на пільговий проїзд не купують, а договір перевезення укладається в момент посадки “пільговиків” в автобус — в такому разі документом, на підставі якого виконується перевезення, є посвідчення особи встановленого зразка. При цьому, вартість проїзду особи – “пільговики” не сплачують. В даному випадку йдеться про суму, за якою автомобільний перевізник здійснює перевезення, що включає вартість тарифу, страховий платіж та ПДВ, у разі користування автобусами міських, приміських та міжміських маршрутів.

У разі ж отримання квитка у квитковій касі автостанції на пільговий проїзд автобусом приміського або міжміського сполучення особа -”пільговик” має сплатити автостанційний збір. Оскільки він не входить до вартості проїзду та є платою за надання автостанціями обов’язкових послуг, пов’язаних з проїздом пасажирів автобусними маршрутами загального користування. Пільг щодо сплати цього збору чинним законодавством не встановлено».

За інформацією “Вісті Черкащини

Від Author 2

Коментарі закриті.