– Чоловік пропонує кравчучкою возити робочу сумку з газетами. Бо від важкої ноші спину зірвала і плечі стали асиметричні – ліве вище правого. Літом можна велосипедом проїхати, а взимку – дощ, ожеледь, сніг, заметіль, то ж доводиться нести газети й пенсії пішки. В середньому за день, коли виходить періодика, потрібно обійти до 15 вулиць. Зараз швидко темніє, буває, не встигаю до сутінок, то розношу на наступний день вранці. Щоб перебігти навпростець і скоротити трохи дорогу, прошусь перейти приватними дворами, городами. Так можу зекономити часу, люди розуміють, що це тяжка робота, не нарікають, йдуть назустріч, – у четвер по обіді розносить газети тальнівська листоноша, одягнена у темно-синю куртку з надписом «Укрпошта». Жінка скаржиться, що на роботі обіцяли видати взуття, але поки листоноші змушені купувати його за власні кошти. А пари не вистачає на місяць, бо проходять по кількадесят кілометрів за день.

Середня заробітна плата листоноші в районі 1332 гривні. Люди працюють на півставки, без премій та надбавок. Лише у Всесвітній день пошти, коли відзначають професійне свято, їх можуть привітати тортом, цукерками та чаєм.

На сьогодні у Тальнівському районі працює одне центральне відділення поштового зв’язку, 22 сільських, 2 пересувних і 1 точка присутності. Всього на Тальнівщині трудяться 54 листоноші, – повідомляє прес-служба Укрпошти.

– Написала заяву на звільнення, а тоді через місяць попросилась назад, бо роботи в селі немає, відділення не закривали, залишили працювати. Пенсіонери зраділи, бо не було кому пенсію рознести, молоді така робота не треба. І старим теж, суглоби не витримають, – розповідає сільська листоноша.

За останні два місяці в Тальнівському районі звільнилось 9 листонош і 6 прийняли на роботу. В основному це жінки від 40 до 65 років.

Нагадаємо, що з 17 грудня Укрпошта офіційно призупинила закриття сільських відділень. Також на роботу повернуть працівників, звільнених раніше через оптимізацію сільської мережі.

За інформацією “Вісті Черкащини“.

Від Author 2

Коментарі закриті.