54 медичні послуги зможе безоплатно отримати пацієнт в межах програми «Безкоштовна діагностика» з липня 2019 р. МОЗ виніс на громадське обговорення постанову КМУ з деталями програми «Безкоштовна діагностика».

Про це повідомив у «Фейсбуці» директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міськради Олег Стадник із посиланням на інформацію Національної служби здоров’я.

У програмі – аналізи та обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів та найбільш розповсюджені види онкології у чоловіків і жінок. За направленням сімейного лікаря, терапевта і педіатра для пацієнта ці послуги будуть безоплатними. За них заплатить Національна служба здоров’я медичним закладам, які укладуть договір з НСЗУ. Кошти від НСЗУ покриють усю вартість пріоритетних послуг. Пацієнту не потрібно буде нічого доплачувати. Він також може вибрати заклад, в якому отримати ці послуги, незалежно від свого місця проживання та місця роботи лікаря, який його направив. Участь у програмі можуть взяти як державні, так і приватні медичні заклади.

Планується, що у програму увійдуть 12 нових аналізів — додатково до 8 базових, які вже оплачує Національна служба здоров’я сімейному лікарю, терапевту, педіатру, а також:

– мамографія і 5 видів рентгену: грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і приносові пазухи;

– ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи;

– 6 видів УЗД: шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитоподібна і молочні залози;

– 4 види біопсії під контролем УЗД: щитоподібної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз;

– видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах.

Також «Безкоштовна діагностика» включатиме ендоскопічні дослідження і операції одного дня:

– стравоходу;

– шлунку;

– дванадцятипалої і товстої кишки;

– сечового міхура;

– трахеї і бронхів.

Аби комунальний медичний заклад міг взяти участь у програмі та отримати додаткові кошти за пріоритетні послуги від НСЗУ, він повинен:

– автономізуватися (бути КНП);

– мати відповідне оснащення та медичні вироби для надання послуг;

– мати комп’ютерне обладнання з підключенням до системи «Електронне здоров’я» у всіх кабінетах, де пацієнтам надаються послуги;

– мати статистику по кількості наданих послуг в розрізі місць надання послуг протягом 1 кв. 2019 р.;

– укласти договір з НСЗУ.

Від Author 2

Коментарі закриті.