У Міністерстві охорони здоров’я України вирішили продовжити термін укладання договорів із лікарями до 1 липня 2019 року. Тож черкащани, які не підписали декларації із сімейними лікарями до кінця цього року, матимуть змогу зробити це в наступному. Про важливі деталі такого відтермінування розповів директор департаментуохорони здоров’я Олег Стадник, пише сайт “vikka.ua”.

Держава виділяє кошти на тих пацієнтів, які уклали декларацію (ці люди внесені до зелених списків), і на тих, хто цього не зробив, але закріплений за територією обслуговування цієї поліклініки (червоні списки). Першій категорії пацієнтів виділяють набагато більше коштів, оскільки враховуються вікові й демографічні коефіцієнти. Людям із червоних списків приходить рівно половина необхідної на особу суми і не застосовуються коефіцієнти.

“Дійсно, з 1 липня 2019 року зникнуть червоні списки. Не буде такої ситуації, що сьогодні грудень, я не уклав декларацію, приходжу до лікаря, а він мене прийме, тому що я на території обслуговування цієї поліклініки. З липня ситуація зміниться. Прихід до лікаря, який обслуговує дільницю, так само як і до “вузького” спеціаліста, буде коштувати суму, яку затвердить постановою Кабінет Міністрів”, – розповідає головний медик міста.

Тобто, різниця заключається в тому, що прийом лікаря для людини, яка підписала з ним декларацію, буде безкоштовним. Коли громадянин одноразово приходить до “вузького” спеціаліста чи лікаря, з яким він не уклав декларацію, йому доведеться платити за це.

Черкащан попереджають: після нового року втрачається право ширшого вибору спеціалістів. “Вільних” лікарів щодня меншає.

“Чим більше людей укладає декларацію, тим менше залишається лікарів, яких можна обрати, тому Кабмін прийняв постанову, в якій вводиться зовсім інший принцип. При перевищенні кількості нормативу – 900 для педіатрів і 1800 для сімейних лікарів – вводиться понижуючий коефіцієнт. Це для того, щоб не було спокуси тягнути на себе пацієнтів. МОЗ і Уряд вважають, що буде ефективна робота, коли сімейний лікар набере 1800 пацієнтів. З більшою кількістю він не буде справлятись”, – зауважує Олег Стадник.

Фахівець додає, що черкащани ще мають змогу заключити договір з лікарем до кінця цього року. Проте в реальності поліклініки вже відмовляються приймати людей на підпис декларацій. Це пов’язано з тим, що діє електронний запис, карта і реєстратура. Дуже часто прихід до лікаря розписаний на тижні, тому вільних місць немає.

“Можливо, ми наприкінці грудня чи на початку січня вивісимо і будемо вимагати щоденно вивішувати інформацію по кожному центру: кількість вільних місць і прізвища лікарів, у яких є вільні місця. Це потрібно для того, аби спростити пацієнту пошук”, – каже Стадник.

Від Author 2

Коментарі закриті.