Середня зарплата штатного працівника в Україні у жовтні-листопаді 2018 склала 9218 гривень. У Черкаській області це 7694 гривні, а в Тальнівському районі – 6486, повідомляє Державна служба статистики України.

– Скажіть, де так платять і я покину свою роботу й піду туди працювати, – дивується з почутої інформації про середню зарплату в районі, продавчиня продуктового магазину 42-річна Таміла Якименко. – Працюю з ранку і до пізнього вечора а отримую 4 тисячі гривень. Нащо їх має вистачити? – бідкається, – Й так багато у чому собі відмовляємо: масло купую дітям, собі лише рослинний спред. Суп готую на смаженій моркві та цибулі, інколи беру в «Делікаті» свинні обрізки з кісток, їх тушкую до каші. А якщо, не доведи Боже, хтось у сім’ї захворіє, то це значні додаткові витрати: вдома лікуватися, то й до 1000 піде на ліки, а в лікарню потрапити, тоді взагалі – кредитка привіт, – показує в гаманці кілька кредитних карток з різних банків.

Більшість тальнівчан, дізнавшись інформацію про середню заробітну плату в місті та районі, шоковані. Адже вакансій в Тальному майже немає, а якщо й з’являються, то на одне місце претендує 5 кандидатів, в залежності від спеціальності.

Заходжу на популярні сервіси з пошуку роботи «Work» та «Robota.ua» в стрічці набираю: «Тальне і район». Вакансій лише кілька – керуючий та адіміністратор у магазин «Єва» (обіцяють 7000 грн. плюс преміальні та бонуси, офіційне працевлаштування). Для цього потрібно оформити анкету в магазині, потім її передають регіональному керуючому і, якщо пощастить, тоді проходиш співбесіду. Ще потрібні продавець-консультант гаджетів (пропонують 6000 грн. плюс відсоток від проданого), головний бухгалтер в село Мошурів на консервний завод (платитимуть 15000 грн., немісцевим винаймають та оплачують житло) та лікарі – терапевт, кардіолог, офтальмолог, фтизіатр, стоматолог-ортопед, педіатр (оплата 4 тисячі гривень, доплата за категорію і вислугу). На OLX крім того, що шукають медичну сестру хворому, щоб вдома колола інсулін і вимірювала цукор в крові глюкометром, вакансій немає.

– Дочка у місті рік шукала роботу вчителя іноземних мов, резюме носила у школи, коледж, ліцей. Також «викинула» його в інтернет, ніхто й не дзвонив. Без досвіду роботи і зв’язків, нікому такі працівники не треба. Тому вона займалася вдома репетиторством з учнями початкових класів, а потім махнула рукою і поїхала в Китай викладати англійську. Там і житло дали і гарні гроші платять. Каже: «мамо, якби там не було, а в Тальне не повернуся. Такого ставлення і оплати праці, як у нас, немає в жодній країні», – втирає сльози Інна Захаревич, дочку вивчила і виховала без чоловіка, зараз безробітна.

У місцевих газетах оголошень про роботу небагато – на постійну роботу шукають охоронців без шкідливих звичок (платитимуть від 5100 до 12000, офіційно працевлаштують). Телефоном роботодавець пояснює, що потрібно охороняти завод «Дніпроспецсталь» з територією у 23 кілометри. Охоронцям пропонують жити в гуртожитках, за типом казарми, три рази харчують у заводській їдальні. 12-годинний робочий день, а відпрацювати потрібно 28 днів, не покидаючи території заводу. Осіб раніше судимих, алко- чи наркозалежних не беруть. До місця призначення потрібно діставатись за власний рахунок. Охоронцеві без досвіду роботи платитимуть 5000 гривень, є перспектива кар’єрного зросту. У іншій газеті читаємо, в ТОВ «Урочище Журавське», що в Кривих Колінах, потрібні агрономи, водії, трактористи, зварювальники, різноробочі. ТОВ «Мовер МІЛ» пропонує роботу фахівцям борошномельного виробництва, електрикам, лаборантам, слюсарям, (обіцяють безкоштовне харчування, доставку до місця праці, своєчасну виплату заробітної плати). Також через газету шукають інженера із землевпорядкування та кадастру, фахівця з рекламного менеджменту.

На парканах та стовпах у Тальному безліч оголошень про роботу в Польщі та Чехії. Пропонують офіційне працевлаштування, різні спеціальності та безкоштовне проживання. На практиці, за запропоновану іноземну вакансію хочуть грошей, до того-ж можуть «кинути» по приїзду за кордон. Тому люди намагаються виїжджати на роботу через знайомих, або через перевірені фірми, які знаходяться у великих містах.

– Можна знайти хорошу роботу й в Україні. Син вивчився у Черкасах на програміста. Зробив резюме, відправив у ІТ-компанії. Так, без зв’язків знайшов роботу, отримує великі гроші, паралельно підробляє віддалено, часто їздить на тренінги та семінари. Вкладає в них більше 1000 доларів, але за 2 місяці відбиває всю суму з прибутком. Ці знання дадуть у перспективі більшу оплату і гарну посаду. Працює в центрі Черкас, харчується безкоштовно, проїзд оплачується, кожного тижня керівництво компанії влаштовує розваги для працівників (ходять у квест-кімнати, пейтнбол, басейн, тренажерний зал). Сусіди думають, що влаштувала його «по блату», не вірять, що син пробив собі дорогу сам. Це набагато легше зробити у обласному центрі, а ніж у маленькому місті. Де за вакансію б’ються родичі й куми, – показує сертифікати з тренінгів сина тальнівчанка, просить не вказувати імені та прізвища, щоб не зурочити успіх дитини.

За статистикою, затребуваних вакансій, розміщених резюме та оплати праці, які щомісяця публікує «Work.ua», на Черкащині найбільше платять працівникам сфери нерухомості, далі топ-менеджерам, керівникам вищої ланки і ІТ-спеціалістам. Найменше оплачують у галузі охорони та беспеки, роздрібній торгівлі.

– Всього в районі 418 безробітних. Спеціалістів з сільського господарства, лісництва – 195 осіб, добувної промисловості – 2, переробної – 45, постачання електроенергії, газу – 13, водопостачання та водовідведення – 3, будівництво – 4, торгівля – 36, транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська доставка – 12, тимчасове розміщування та організація харчування –5, телекомунікації, інформація – 3, фінансова та страхова діяльність – 1, професійна, наукова та технічна – 3, адміністративне обслуговування – 4, державне управління й оборона – 52, освіта – 7, охорона здоров’я – 8, мистецтво, спорт – 1, демобілізованих з військової строкової служби – 24 особи. На сьогодні в центрі зайнятості 13 вакансій, більшість лікарі у ЦРЛ, – коментує Світлана Савченко, керівник Тальнівського районного центру зайнятості.

За інформацією “Вісті Черкащини“.

Від Author 2

Коментарі закриті.