З 1 січня 2019 року послуги з передачі та постачання електроенергії побутовим та малим непобутовим споживачам у Черкаській області надаватимуть вже дві різні компанії – ПАТ “Черкасиобленерго” та ТОВ “Черкасиенергозбут” відповідно. Про це пише “Zmi.ck.ua”.З 1 січня 2019 року послуги з передачі та постачання електроенергії побутовим та малим непобутовим споживачам у Черкаській області надаватимуть вже дві різні компанії – ПАТ “Черкасиобленерго” та ТОВ “Черкасиенергозбут” відповідно.

Про це повідомив голова правління ПАТ “Черкасиобленерго” Олег Самчук під час зустрічі із підприємцями Черкащини.

“В Україні триває реформування ринку електричних енергій. Закон «Про ринок електричної енергії» прийнято у квітні 2017–го року. Він мав вступити в дію з 11 грудня 2018 року, але був перенесений, і термін наступає з 1 січня 2019 року. Відбувся розподіл нашої компанії. Тож транспортуванням електроенергії й надалі займатиметься ПАТ “Черкасиобленерго”, а послуги з електропостачання з 1 січня надаватиме ТОВ “Черкасиенергозбут”, – пояснив Олег Самчук.

Засновником новоствореної організації є ПАТ “Черкасиобленерго”.

“Це зроблено для того, щоб демонополізувати ринок електроенергії. Тобто станом на сьогодні ПАТ “Черкасиобленерго” є монополістом у сфері передачі транспортування та постачання електричної енергії на території Черкаської області”, – сказав голова правління підприємства.

Він також пояснив, що споживачі мають право обрати постачальника – ТОВ “Черкасиенергозбут” чи будь-яку іншу організацію, а транспортуванням електроенергії займатиметься лише ПАТ “Черкасиобленерго”.

Комерційний директор “Черкасиобленерго” Ігор Дмитрієв зауважив, що компаній, які продаватимуть електроенергію, буде багато.

“Від себе особисто рекомендую довіряти надійному постачальнику. Адже, як показує практика, щоб стати постачальником, достатньо отримати ліцензію й мати сайт. Тобто має бути банківська фінансова гарантія. У нас створено підприємство “Черкасиенергозбут”. Це підприємство, яке надає універсальну послугу. Універсальна послуга – це тариф, який регулюється НКРЕКП, в який входить все. Підприємства, з дозволеною потужністю до 150кВт включно мають право на універсальну послугу. Тариф для підприємців трішки виріс – одразу скажу, ми на нього вплинути не можемо, тарифи встановлює НКРЕКП. Постачальник може трішки його нівелювати, але, як кажуть, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Якщо пропозиція дуже спокуслива, то краще з’ясувати, що являє собою організація”, – сказав Ігор Дмитрієв.

Зауважимо, що для отримання послуг від ТОВ “Черкасиенергозбут”, усе, що необхідно зробити, – це продовжити користуватися послугами та своєчасно оплачувати рахунки. Для більшої впевненості споживачам пропонують підписати заяви-приєднання та повернути їх. Якщо споживач не подасть письмового повідомлення про заперечення в укладенні (приєднані до) публічного договору, сплатить рахунок та/або продовжить споживати електроенергію – це буде вважатися його згодою з умовами публічного договору й автоматично приєднає його до послуг двох компаній – постачальника електроенергії універсальної послуги та розподільчої компанії.

Черкаським підприємцям радять вивести показники отриманої електричної енергії, яку надасть ПАТ “Черкасиобленерго”, ще маючи ліцензію на постачання, й провести повний розрахунок. Адже з 1 січня розпочнеться перерахування коштів за відпущену електричну енергію постачальником універсальних послуг – це ТОВ “Черкасиенергозбут”.

“Тобто ми намагаємося довести до споживачів, юридичних насамперед, особливо попередити великий бізнес, як уникнути кредиторської заборгованості. Тому що наразі алгоритм дій такий, що кошти, які ви сплатите зверх запланованого споживання – йтимуть до ДП “Енергоринок”. Потім буде проблематично повернути кошти. Подивіться на ваші показники, які ви маєте отримати за електричну енергію до 1 січня, і в цих межах з нами розрахуйтесь”, – зазначив голова правління ПАТ “Черкасиобленерго” Олег Самчук.

Він зауважив, що залишається 12 днів, коли підприємство може робити повернення.

Ознайомитися з тарифами ТОВ “Черкасиенергозбут” можна ТУТ.

Зазначимо, ТОВ “Черкасиенергозбут” знаходиться за адресою вул. Благовісна, 166. Відкриття центру обслуговування споживачів відбудеться 26 грудня, і відповідно офіційна робота компанії стартує з 26 грудня.

“Запрошуємо. На місці вже працюватимуть фахівці, які консультуватимуть і заключатимуть договори”, – сказав Самчук.

Від Author 2

Коментарі закриті.