Українські виші мають об’єднатися для боротьби із плагіатом та списуванням. Про це йшлося під час міжнародного семінару «Впровадження вимог щодо академічної доброчесності у навчальний процес коледжів та технікумів», що проходив у Черкаському державному бізнес-коледжі за сприяння Посольства США в Україні та управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.

Представники коледжів та технікумів Черкаського регіону разом з українськими та міжнародними експертами вперше обговорювали проблеми чесного навчання саме у закладах вищої освіти.

Олег Куклін, директор ЧДБК підкреслив, що це п’ятий проект, який реалізовується бізнес-коледжем спільно з американськими партнерами за останні три роки.

Валерій Данилевський, начальник управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації у вітальному слові зазначив, що академічна доброчесність є механізмом, котрий сприяє формуванню інтелектуальної гідності і виховує повагу до чужих думок та ідей.

Майкл Хакетт, заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні наголосив, що боротьба із плагіатом є великим викликом для українських освітян, але має стати керівним принципом їхньої роботи. Сучасне покоління студентів, яке виросло з інтернетом, необхідно навчити цитувати інформацію та посилатися на джерела.

Тарас Фініков, член Колегії Міністерства освіти і науки України звернув увагу присутніх на деформацію та падіння моралі у системі вищої освіти як в Україні, так і у світі та на практичну складність запровадження вимог академічної доброчесності у навчальний процес. «Якщо хтось переклав наукову працю з португальської мови на українську, довести факт академічного шахрайства сьогодні практично неможливо», – зазначив експерт.

Особлива увага на семінарі була приділена американському досвіду боротьби за академічну доброчесність. Про це йшлося у доповіді доктора Девіда Мура, виконавчого директора з міжнародної освіти Бровард Коледжу.

Під час семінару Артем Артюхов, голова підкомісії «Академічна доброчесність» науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України презентував новий підручник «Академічна доброчесність на варті якісної освіти: відверта розмова про чесне навчання», який був підготований із використанням нестандартних форм викладення матеріалу, зокрема у вигляді активного полілогу, та застосуванням сучасних інформаційних технологій для інтерактивного навчання.

Марина Бакланова, заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради представила результати дослідження щодо обізнаності черкаських учнів з поняттям навчальної доброчесності, які підтвердили загальну думку про те, що впроваджувати ідеї академічної доброчесності потрібно ще зі школи.

Підсумовуючи роботу семінару директор бізнес-коледжу Олег Куклін наголосив: «Сьогодні в Україні кожен грає сам за себе. Але для того, щоб подолати корупцію в освіті, пов’язану з академічним шахрайством, слід діяти спільно. Потрібно запровадити єдиний Кодекс честі для всіх учасників освітнього процесу. А починати необхідно з формування академічної культури наших студентів».

За інформацією прес-служби Черкаського державного бізнес-коледжу. 

Від Author 2

Коментарі закриті.