– Хотіла зробити дозвіл на виїзд дитини за кордон, а мені відмовили. Нотаріус не прийняла заламіновані свідоцтва про народження і шлюб. Сказали йди робити повторне або розламіновуй, – скаржиться тальнівчанка Наталія Баланюк.

Місяць тому жінка з дитиною хотіла поїхати до чоловіка в Данію, але через те, що мала заламіновані документи, у видачі дозволу їй відмовили.

Свідоцтво про народження – один з найзатребуваніших для ламінування документів. Однак при отриманні закордонного паспорта, міграційна служба повинна поставити на свідоцтво про народження відповідну позначку, а на заламінованому документі це неможливо зробити.

– На документи для, того щоб вони мали юридичну силу за кордоном, потрібно поставити спеціальний штамп – апостиль. Цей штамп визнаний в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції і є універсальним для кожної з них. Апостилюванню не підлягають ламіновані документи. Адже штамп апостилю прошивається до документа на окремому аркуші. Якщо свідоцтво заламіноване, необхідно отримувати дублікат, – розповідають у Тальнівському відділі державної реєстрації актів цивільного стану.

Для початку необхідно розібратися, можна ламінувати конкретний документ чи ні. У законодавстві України прямої заборони про неможливість приймати такі документи немає. Однак не кожен нотаріус або посадовець візьме ламінований документ. Адже закон зобов’язує працювати з оригіналом документа, а під ламінатом неможливо встановити його справжність. Також на такі документи неможливо поставити штамп. Тому будьте готові до того, що Вас попросять робити дублікат.

– Зберігати свої документи у гарному стані можна у звичайному файлі. Його можна обрізати по контуру під лінійку нагрітим гострим предметом, що дозволить провести в домашніх умовах самостійне ламінування. При потребі файл легко знімається і залишається неушкоджений оригінал, – говорить Олександр Чорний, продавець канцелярських предметів на місцевому ринку.

За інформацією “Вісті Чекращини”. 

Від Author 2

Коментарі закриті.