Де знайти дешеві і якісні ліки та як зорієнтуватися серед великої кількості аптек жителю Тального та району. У цей період більшість людей хворіє на ГРВІ та грип, тому ми вирішили проаналізувати цінову політику наших аптек за одним популярним препаратом від грипу Терафлю (Франція).

Однозначно, вибрати “дешеву” аптеку й відправитись туди зі списком ліків на практиці дуже складно, а то й нереально. Ми промоніторили ціни на даний препарат у 12 аптеках Тального:

1) Центральна районна аптека – 152,5 грн;

2) Аптека біля лікарні – 155,0 грн;

3) Аптека у Торговому домі «Тальне» – 155,0 грн;

4) Аптека у районі центрального ринку – 160,0 грн;

5) Аптека під магазином «АТБ» – 160,0 грн;

6) Аптека напроти МЦКД (Гагаріна, 53) -165,0 грн;

7) Привокзальна – 165,0 грн;

8) Аптека біля магазину «Україна» – 174,0 грн

9) «Ваше здоров’я» – 180,0 грн

10) Аптека ТОВ «Іва» (вул. Соборна, 4) – 190,0 грн;

11) «Inter Аптека» (вул. Перемоги,1) – 205,0 грн.

У «Родинній аптеці» препарату Терафлю не було у продажу, проте його можна замінити українським Аміцитроном за 150 гривень.

– Провізор має повідомити пацієнту, що деякі дорогі імпортні препарати мають дешевші українські аналоги, – розповіла медичний представник Вікторія. – Щодо цінової політики, то вона залежить від багатьох факторів. Нормально діюча аптека має в асортименті близько 10 тисяч найменувань препаратів. Тому, як правило, мова не йде про індивідуальні розцінки кожного препарату. Виділяють окремі групи: ходовий – неходовий товар, сезон – не сезон, регульовану ціну. За фактом середня націнка аптеки від 5 до 25%, – пояснює Вікторія.

Дуже часто у кількох аптеках однієї й тієї ж мережі (а то й в одній аптеці!) той самий препарат продається за різною ціною. Секрет простий: ціна залежить від партії закупівлі товару. А ще в Україні кілька років тому було розформовано систему Фармнагляду, що контролює ціни на ліки. Тому багато чого залишається на совісті власників аптек.

Варто зазначити, що препарат Терафлю у дешевій аптечній мережі «Бажаємо здоров’я» коштує лише 127,50. На жаль, такої у Тальному немає, на відміну від сусідньої Звенигородки чи Умані. Чому? Питання залишається відкритим.

Певні категорії населення (пенсіонери й учасники бойових дій) можуть мати 10% знижки на ліки лише у державній аптеці. Тут же обслуговуються пацієнти за державною програмою «Доступні ліки».

У аптеках біля магазину «Україна» та в аптеці «Inter Аптека», що біля магазину «Світ посуду», вам запропонують 10% знижку на ліки проти цукрового діабету, тонометри тощо. Також при купівлі трьох і більше упаковок будь-якого препарату діють гуртові ціни. У деяких аптеках існує можливість замовити ліки.

Щодо режиму роботи міських аптек, то більшість із них працює з 8 до 18 години вечора, деякі – до 19 чи 20 вечора. Аптека біля міського центру культури і дозвілля працює найдовше – до 22 години. Аптек з цілодобовим графіком роботи в місті немає.

За інформацією “Вісті Черкащини”. 

Від Author 2

Коментарі закриті.