З початку 2018 року кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості та філіями, зросла на 8,5%  та становила понад 7,0 тис. осіб. Кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості зросла на 7,5% до 36,7 тис. одиниць. З початку року до центрів зайнятості області та філій надійшло 36,5 тис. вакансій, що на 8,3% більше, ніж у січні-жовтні 2017 року.

Всі центри зайнятості області та філії досягли росту показника надходження вакансій, у порівнянні з минулим роком.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння обласної служби зайнятості, зросла на 5,7% та становила 33,9 тисяч. При цьому, 44,9% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. З числа колишніх безробітних 46,8% знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві, 17,5% – у переробній промисловості, 13,7% – в оптовій та роздрібній торгівлі та ремонті автотранспортних засобів, 6,1% – у сфері державного управління й оборони, 3,7% – на транспорті.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 372 безробітних (190 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 179 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності).

За сприяння обласної служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 9,8 тис. громадянам,  зокрема,  3,9 тис. осіб взяли участь у громадських роботах та 6,0 тис. осіб в інших роботах тимчасового характеру. Найбільш поширені види громадських робіт: допомога сім’ям учасників АТО, супровід інвалідів по зору, роботи на об’єктах соціальної сфери, тощо.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні-жовтні 2018 року за сприяння обласної служби зайнятості 6,7 тис. безробітних проходило професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості становила 25 осіб. Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні, є: електрогазозварник, тракторист – машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, кухар, перукар, оператор котельні, манікюрник, продавець, водій автотранспортних засобів, швачка,  адміністратор, кравець, кондитер, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, касир торговельного залу.

Протягом січня-жовтня 2018 року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами становила 119,3 тис. осіб, у т.ч. 44,2 тис. осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного.

Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян, кількість безробітних станом на 1 листопада   2018 року, у  порівнянні з відповідною датою 2017 року, скоротилася на 1,7%  (на 0,2 тис. осіб) та становила майже 13,3 тис. осіб. Кількість отримувачів допомоги по безробіттю скоротилася на 1,6% (на 0,2 тис. осіб) та становила 10,4 тис. осіб.

Структура зареєстрованих безробітних станом на 1 листопада 2018 року.

За статтю: у загальній кількості зареєстрованих безробітних, чоловіки становили – 5,4 тис. осіб (або 40,7%), жінки – 7,9 тис. осіб (або 59,3%).

За віковими групами: 31,7% зареєстрованих безробітних були у віці  до 35 років; 27,8% – у віці від 35 до 45 років; 40,5% – у віці понад 45 років.

За освітою: 49,9% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 36,7% – професійно-технічну, 13,7% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних  17,9% раніше були зайняті в оптовій та роздрібній торгівлі, 13,9% – у державному управлінні, обороні, обов’язковому соціальному страхуванні, 16,1% – у сільському, лісовому та рибному господарстві, 11,0% – у переробній промисловості.

За професійними групами: серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин, законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі), працівники сфери торгівлі та послуг, кваліфіковані робітники з інструментом, представники найпростіших професій.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 листопада 2018 року, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зросла на 0,9% та становила 1173 одиниці. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1191 пропозицію роботи, отримана з інших джерел.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив близько 5,1 тис. грн.   (на відповідну дату 2017 року – 4,4 тис.  грн.), у  100%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За видами економічної діяльності: більшість вакансій налічується у сфері торгівлі та ремонту автотранспорту (17,9%), в сільському лісовому та рибному господарствах (16,1%), на підприємствах переробної промисловості (11,0%), на транспорті і складському господарстві (4,5%), у сфері охорони здоров’я (2,8%),  у сфері освіти  (2,0%) та у сфері тимчасового розміщення й організації харчування (1,8%).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається серед працівників сфери торгівлі та послуг (18,7%), законодавців, керівників, менеджерів (15,8%), працівників найпростіших професій (14,2%), робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (12,3%), фахівців (10,1%), професіоналів (9,2%) та кваліфікованих робітників з інструментом (8,8%).

За інформацією Черкаського ОЦЗ. 

Від Author 2

Коментарі закриті.