«Економіка України на сучасному етапі є настільки схильна до ризикових проявів, що світові аналітики навіть не наважуються робити точних прогнозів на майбутнє.

Однак, на мою думку, не виключаючи групу ризиків, пов’язаних із військовою агресією, втратою частини території та руйнацією економічних зав’язків з країнами СНД, можна зробити висновок, що економіка поступово стабілізується. Про вказане, зокрема, свідчить приріст ВВП у порівнянні до минулого року близько 3,6 %, що  значно краще, ніж у Росії (1,8%).

Звичайне зростання відбувається повільніше, ніж в Польщі чи Угорщині (5,1% і 4,6% відповідно), що гадаю було пов’язано із зростанням короткочасного споживання після того як уряд підвищив мінімальні зарплати, а не з модернізацією та інвестуванням в промисловість. Як всі ми розуміємо, більш високі доходи стимулюють попит на імпортні товари і зменшує попит на товари вітчизняного виробника. З цього випливає, що за відсутності ринку збуту у вітчизняного виробника відсутні перспективи на подальший розвиток.

Тому, лише розвиток інноваційно-інвестиційної діяльності в регіонах та галузях економіки України надасть можливість підтримати вітчизняного виробника та створити нові робочі місця, що у подальшому стане надійним джерелом наповнення бюджету. Практика, коли економіка країни продовжує триматися на рештках радянського спадку вже давно себе дискредитувала.

При цьому, уряду потрібно створити реально чесні умови для виробників, враховуючи захист національних інтересів. Також було б правильним нарешті по-справжньому спростити систему оподаткування та припинити адміністративний тиск контролюючих органів.

Другий не менш важливий аспект – це захист права власності, тобто коли держава виступає гарантом, який унеможливлює рейдерські захоплення чи штучні фінансові маніпуляції, що призводять до збанкурутування. Під захистом держави мають перебувати, як вітчизняні виробники, так і інвестори, а держава при цьому гарантуватиме справедливе вирішення будь-яких суперечок між компаніями чи країнами.

Наостанок зазначу, що спекуляції із наближенням виборів, борги і корупція, які розхитують економіку України, ставлять добробут українців під велике питання, і якщо уряд не активізує реформи, то в України є всі шанси опинитися на рівні Венесуели».

Євгеній Глєбов, громадський діяч, директор Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій».

Від admin

Коментарі закриті.