Про майбутню стратегія розвитку Черкас: безпеку та екологію, туристичні та інвестиційні перспективи та багато іншого говорили учасники чергової секторальної стратегічної сесії. Про це повідомляє прес-служба Черкаського міськівиконкому.
– Черкаси 2029 – це місто з розвинутою туристичною галуззю, освітньою, а, можливо, і потужний бізнес-центр чи осередок ІТ-технологій. Учасники обговорення не обмежували себе у фантазіях. Але усього цього нам не досягти, допоки не буде вирішено питання логістики, – упевнений черкащанин Богдан Мельник. – Коли у нас будуть дороги, працюватимуть наповну залізниця та аеропорт, кращого місця для проведення тих же конференцій, чи спортивних змагань, аніж Черкаси годі й шукати! Місто розташоване просто у центрі країни. Припустимо, у Сумах проходить міжнародна зустріч, одеситам їхати туди майже день. Або скільки часу проводять у дорозі харків’яни, прямуючи до Львова? А Черкаси – ідеальне місце. Втім на сьогодні нам не вистачає належної інфраструктури, житла за доступними цінами.

Безпечне місто – це … Аби черкасці почувалися безпечно у своєму місті, до цього питання слід підходити комплексно. Коли йдеться про безпеку, мають на увазі не лише криміногенну обстановку у місті, а й психологічний стан містян, екологічну ситуацію та інші фактори. Саме тому, розробляючи цю тему, команда громадських активістів, представників влади, говорила не лише про роботу правоохоронців та оснащення міста камерами відеоспостереження.

– Мова йшла і про пріоритетність електротранспорту та популяризацію велоруху, і про сортування, переробку та утилізацію сміття, спорудження житлових будинків із екологічно чистих матеріалів і про безпеку на підприємствах та надання реальної допомоги у страхових випадках. А ще говорили про свідомість громадян. – Підвищення свідомості громадян вирішуватиме багато питань автоматично, – наголошувала член стратегічного комітету Леся Фанцета. – Свідомий громадянин не смітитиме деінде, більше того – сортуватиме сміття. Не палитиме у громадських місцях, дотримуватиметься правил дорожнього руху і так далі. А для цього потрібна належна інформаційна кампанія та європейські штрафи, які достатньо ефективно дисциплінують.

– Формуванню у черкасців громадської свідомості послужили б і сучасні технології , як-то мобільний додаток, що дозволяв би оперативно реагувати на виявлені місця потенційної небезпеки – чи то стихійні сміттєзвалища, чи отруйні викиди, інше. А профільні служби отримували б інформацію про географічне розташування осередків небезпеки, – розповів громадський активіст Юрій Черник.

– Дніпро, як бренд міста Дніпро сьогодні – неоране поле, – дійшли згоди учасники секторальної сесії. А він міг би бути родзинкою промислової галузі, туристичної. Це і транспортна артерія, яка може з’єднувати Черкаси з іншими містами, розташованими на узбережжі. Це і зона відпочинку, спорту, розваг. А ще це елемент бренду міста. У кожного міста є свій дух. У Черкас є Дніпро. Навколо цього можна розробляти брендові складові, як-то рибні ресторани, розваги на воді, той же аквапарк. Цій же ідеї можна підпорядкувати архітектуру міста, – поділилася думками модератор сесії та керівник ВГО «Інститут «Республіка» Олександра Скиба.

А підводні ферми дозволили б вирішити одразу кілька проблем: заглиблення русла річки, ліквідація таких явищ як цвітіння води та загибель риби, освоєння дна з метою вирощування на ньому водоростей.

Начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу МВК Володимир Гусаченко роз’яснив:

– Водорості – це і добриво, і корм для тварин, і енергоефективне утеплення дахів будинків. Використовуючи водорості з цією метою, ми очищаємо Дніпро. Принагідно було наголошено на необхідності регулярно доглядати прибережну смугу, обладнати її сміттєвими баками.

Член стратегічного комітету Леся Фанцета деталізувала:

– Догляд за узбережжям має бути прописаний у програмі, яка передбачатиме не разові акції, а системну роботу, тоді вдасться підсилити відповідальність громадян та досягти ефективного результату у питанні забезпечення чистоти Дніпра.

За словами координатора Інституту «Республіка» у Черкаській області Марини Гур’янової, на багатьох секторальних стратегічних сесіях уже викристалізувалися спільні ідеї. На основі цих ідей буде розроблено ті пріоритетні напрямки, за якими розвиватиметься місто надалі. Алгоритм їх реалізації визначатиме Стратегія розвитку міста, над якою нині триває робота.

Від Author 2

Коментарі закриті.