Міська влада відтепер регулярно вивчатиме точку зору черкаської громади з того чи іншого питання, а рішення прийматиме з огляду на думку більшості.

Спеціально для цього у межах проекту «Задай курс владі» було створено окремий сервіс – першу публічну консультацію. Її ініціатором стала Всеукраїнська ГО «Інститут «Республіка» за партнерської підтримки ГО «Молода Черкащина».

Публічна консультація являє собою анонімний віртуальний опитувальник. Скористатися ним може будь-хто, не залежно від віку чи роду занять. Питання, які виноситимуть на обговорення, стосуються життя міста. Планується, що це будуть не  критичні проблеми, але такі, які потребують голосування.

Перша консультація стартувала днями. На розгляд черкащан винесли майбутню долю торговельних рядів на площі 700-річчя. Довгий час тривають дискусії щодо розташування цього речового і продуктового базару. Вирішити проблему остаточно мають самі містяни.

Наразі їм пропонують обрати один з двох варіантів: залишити все, як є – посеред вулиці, або ж розмістити ярмарок трохи далі – між будівлями Черкасиміськгазу.

Представляючи новий електронний сервіс Людмила Бурдонос, заступниця міського голови, зауважила:

«Для кого і для чого потрібні такі консультації? Насамперед вони потрібні для представників влади міста, оскільки це чудовий інструмент, який дозволить почути думку громади з різних питань. По-друге, він також необхідний для мешканців міста, оскільки у такий спосіб можна достукатися до влади перед прийняттям якогось важливого для життя міста в цілому чи окремого мікрорайону рішення».

Вона також наголосила, що влада прийме будь-який з обраних містянами шляхів облаштування ярмарку та сприятиме його розміщенню у відповідному місці.

«Перевага цієї консультації у тому, що вона відбувається з ініціативи влади, але забезпечують її проведення громадські організації, які не є зацікавленими сторонами у жодному із запропонованих варіантів. Мені дуже хочеться, щоб ця перша консультація пройшла успішно», – прокоментувала подію Вікторія Феофілова, голова громадської організації «Молода Черкащина»

«Наступним питанням публічної консультації ймовірно стане вибір місця для встановлення стели «Я люблю Черкаси», – повідомила Марина Гур’янова, регіональна координаторка «Активної Громади» ВГО «Інститут «Республіка». – На тепер процес встановлення цього арт-об’єкту призупинено, але ми хочемо дати право вибору локації самим черкасцям».

 Висловити свою думку з приводу того, де має бути облаштовано ярмарок на площі 700-річчя в Черкасах, можна:

• на сайті «Ваша думка» за посиланням https://www.vdmk.org/7238
• на нашому сайті, клікнувши на банер “Публічні консультації” у лівій колонці.

 

Від admin

Коментарі закриті.