Жінка у будь-якому віці та будь-якої пори року має чудово виглядати. Для цього нам, жінкам, доводиться користуватися послугами перукаря щонайменше раз на місяць. Більшість перукарень надають цілий ряд послуг, правда, й коштують вони недешево. У Тальному близько 15 перукарень.

Ми поцікавились, скільки нам обійдеться жіноча стрижка. Ціна жіночої стрижки на будь-яку довжину волосся 45-70 гривень. Послуги фарбування від 60 гривень фарбою клієнта.

Святкова зачіска обійдеться більше ніж 200 гривень.

Для порівняння: середня вартість жіночої стрижки у столиці – 175-600 гривень.

Якщо ви хочете заощадити на перукарських послугах, то спробуйте звернутися до вже перевіреного майстра приватно – як правило, стрижка вдома коштує дещо дешевше, ніж аналогічна послуга в салоні. А фарбувати волосся не обов’язково дорогими фарбами.

Ефективним способом змінити колір волосся є фарбування за допомогою хни. Чимало жінок фарбуються саме хною, оскільки вона натуральна й нешкідлива для волосся.

Крім того, замість дорогих шампунів та бальзамів можна використовувати трав’яні відвари та маски, що покращує структуру волосся і додає їм силу і життєвий блиск.

Варто пам’ятати, що розчісування і приведення в порядок волосся у наших предків слов’ян було дуже важливим ритуалом. Воно відбувалося вдумливо. Заплітати й розчісувати волосся дітям могли тільки батьки, близькі люди або члени родини. До волосся дівчини чи жінки торкатися могли тільки мати, чоловік або коханий.

Дівчатам з дитинства волосся заплітали в одну косу, Коли дівчина виходила заміж, її дівочу косу розплітали, і заплітали вже дві коси, щоб вона отримувала через них силу не тільки на себе, а й на майбутню дитину. Косу свою жінки берегли від чужих поглядів, і обов’язково прикривали голову. Може скластися враження, що українці зовсім не стриглися.

Стригли волосся, щоби змінити своє життя. Вірили, що все погане йде разом з відрізаним волоссям. Обрізали волосся при хворобі, щоб “зрізати” хворобу разом з кінчиками. Волосся підрівнювали завжди на молодий, тобто на зростаючий місяць. Дітям до 12 років волосся не стригли, щоб “не зістригти розум”.

З часом, звичайно, канони краси змінилися, а ставлення до волосся спростилося. Тепер ми часто його стрижемо, фарбуємо, завиваємо й вирівнюємо. І все заради того, щоб бути привабливими. Бережіть своє волосся і будьте красивими щодня.

Ліна ЯЛОВСЬКА, Вісті Черкащини

Від Author 2

Коментарі закриті.