Черкаське регіональне відділення Асоціації міст України стурбоване тим, що окремі представники центральної та обласної влади винним у ситуації навколо теплопостачання у місті Сміла «призначили» Цибка Олексія Олександровича, Смілянського міського голову. Про це заявив голова Черкаського регіонального Відділення Асоціації міст України, Черкаський міський голова  Анатолій Бондаренко у відповідному зверненні:

“Ми  висловлюємо щиру підтримку Олексію Олександровичу у його  «боротьбі» за прозорість у сфері теплозабезпечення містян.

Як відомо, ТОВ «Сміла Енергоінвест», що надавало послуги з теплопостачання,  впродовж багатьох років розкрадало кошти, які надходили на його рахунки, шляхом створення додаткових рахунків, в порушення постанови Кабінету Міністрів України від 18.06.2018 № 217 «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки». Це призвело до виведення грошових коштів, сплачених фізичними та юридичними особами за постачання тепла,  на власні потреби керівників ТОВ «Сміла Енергоінвест»,  замість проведення обов’язкових розрахунків за використаний газ, що у свою чергу призвело до утворення величезної суми боргу (понад 86 млн.грн.). Цю ситуацію могли контролювати лише ТОВ «Сміла Енергоінвест» та представники НАК «Нафтогаз України», оскільки останні бачили несплату коштів, однак жодних заходів при цьому не вживали.

Таким чином смілянська громада стала заручником договірних відносин між ТОВ «Сміла Енергоінвест» та НАК «Нафтогаз України».

Після виведення ТОВ «Сміла Енергоінвест» із схеми привласнення коштів, з’явилася нова проблема – посередник у постачанні газу ТОВ «Укргазімпекс». Ця організація намагалася стягнути з КП «Смілакомуненерго»  майже 40 млн.грн., з яких 2,4 млн.грн. – основний борг за використаний природний газ, решта – штрафні санкції і пені. І в цій ситуації НАК «Нафтогаз України» відмовилася укласти прямі договори на постачання природного газу.

То ж в чому провина Цибка О.О., який з часу свого поновлення на посаді у березні 2018 року (після обрання у жовтні 2015 року лише 4 місяці пропрацював на посаді міського голови) наполегливо порушував проблему теплозабезпечення  міста на всіх рівнях влади, в усіх можливих компетентних інстанціях та намагався достукатися до центрів прийняття рішень?

Сьогодні громада міста не бере на себе зобов’язання ще раз заплатити за колись використаний газ, бо надані послуги з теплопостачання ТОВ «Сміла Енергоінвест» вже були у свій час сплачені  – це позиція мера і громади, яким не байдужий завтрашній день, які дбають про розвиток міста, а не ситуативне вирішення проблеми.

Нещодавно Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко запропонував  Президенту України та Прем’єр-міністру України чіткий план дій для вирішення проблеми теплопостачання, яку відчувають багато українських міст та зазначив, що  Асоціація міст України не вбачає вини міських голів у такому становищі, яке склалося у містах  у сфері теплозабезпечення.

Черкаське регіональне відділення повністю поділяє позицію Голови АМУ Віталія Кличка, а також сподівається на вплив вищих органів влади держави щодо врегулювання ситуації у місті Сміла з урахуванням інтересів смілянської громади, недопущення соціальної напруги та забезпечення сталого проходження опалювального сезону”, – йдеться у зверненні.

Від admin

Коментарі закриті.