Минулого тижня напередодні засідання Уряду України внесено законопроект щодо збільшення податкового навантаження на високі зарплати і зміну правил нарахування та сплати єдиного соціального внеску. За рахунок втілення в життя даного законопроекту, Кабінет Міністрів України розраховує додатково залучити до Пенсійного фонду 10 млрд. гривень.

Інтернет-видання «Економіка сьогодення» вирішило поцікавитись думкою щодо прийняття нового законопроекту Урядом України у громадського діяча, директора Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» – Євгенія Глєбова:

«Нажаль, Уряд України настільки звик жити у боргах, що без кредитів МВФ та інших «спонсорів» взагалі не бачить перспектив розвитку власної економіки та залякує нас дефолтом. В гонитві за кредитами від МВФ можновладці не бачать очевидних речей, а саме того, що наповнити та стабілізувати бюджет країни не можливо за рахунок стягування з громадян України останньої «сорочки», чи  як у даному випадку запровадження додаткових платежів.

Наразі всі проблеми перекладаються на плечі саме громадян, які справно платять податки, а Уряд України поки не зробив ні кроку на шляху до справжнього реформування пенсійної системи.

Прийнята урядом Гройсмана «пенсійна реформа» не принесла бажаних результатів – все той же дефіцит Пенсійного фонду та відсутність реальних джерел для підвищення пенсій. Звичайний українець став на стільки всім винний, що встановлення чергової «соціальної справедливості» призведе лише до тінізації реальних статків.

Яку це становить загрозу для бізнесу? По-перше, для бізнесу це збільшення податкового навантаження. По-друге, це запровадження вибіркового додаткового оподаткування сумлінних платників, які не перебувають у тіні. Наразі законодавство передбачає сплату 22% ЄСВ із зарплат не вище 15 мінімальних, а на суму, яка перевищує цю межу, податок не нараховується. У свою чергу законопроект пропонує підвищити цю межу і нараховувати ЄСВ за тією ж самою ставкою 22% — на зарплати, не вищі 25 мінімальних. Також Уряд України пропонує ввести регресивну шкалу нарахування ЄСВ для зарплат, які перевищують 25 мінімальних зарплат, а саме для таких зарплат ставка буде зменшуватися від 20% до 5% залежно від розміру зарплати.

Таким чином, замість того, аби боротись з ухиленням від оподаткування держава ще більше заохочує недобросовісних платників до збереження тіньових схем.  Впевнено можна говорити про те, що Уряд Гройсмана загрався.

На мою думку, обіцянка Уряду України зібрати додатково 10 млрд. грн., хоча на початку року це було лише  5 млрд. грн., є нічим іншим, як елемент схеми для отримання чергового траншу. У будь-якій країні світу, такі б непрофесійні дії Уряду були б підставою для гучного виходу у відставку.

Переконаний, що пошук додаткових джерел за рахунок таких сумнозвісних законопроектів це не вихід з ситуації, яка склалась в бюджеті України, а пряме нищення соціально-відповідного бізнесу».

Від admin

Коментарі закриті.