Із початком холодів в Україні почався і опалювальний сезон. Чимало людей із жахом чекає на платіжки, тому що тарифи були і так немалі, а тепер ще й підняли ціну на газ для населення. То як пережити холодну зиму і не зняти з себе останні штани, знає шеф-редактор “Ранку у Великому місті” Костянтин Ігнатчук, пише“Ремарка”.

В Україні випав перший сніг. Але в окремих містах Черкаської, Хмельницької, Дніпропетровської та Херсонської областей батареї у людей досі залишаються холодними. Комунальники нарікають на постачальників газу, а ті, в свою чергу, на Нафтогаз України. Але корінь проблеми в тому, що люди не платять за комунальні послуги. На сьогодні борг загалом по Україні сягає майже 40 мільярдів гривень.

Час навчитися заощаджувати. А ніщо так не привчає до економії, як високі тарифи.

1) Замініть вікна на пластикові. Якщо ви досі цього не зробили, то вже дочекайтеся весни. Але тоді, принаймні, позатикайте шпарини і позаклеюйте стики.

2) Утепліть зовнішні стіни. Знайдуться фірми, які зроблять це навіть у таку погоду. Хто хоче працювати – той працює. Якщо скооперуватися із сусідами, а то й цілим під’їздом, то можна суттєво зекономити. А ваш ОСББ може навіть взяти під це європейський кредит.

3) Викиньте старі чавунні радіатори і встановіть нові, ефективні, з терморегуляторами – тепла від них буде набагато більше і температуру зможете змінювати самостійно. Якщо у вас приватний будинок – замініть свої котли та бойлери на сучасні.

Від Author 2

Коментарі закриті.