Сучасний черкасець знає, що зараз запорукою успішного бізнесу є активне транслювання його в соцмережі. Однією з передових платформ для розвитку підприємництва є Instagram, без якого зараз не уявляють свого життя більшість людей XXI ст. Економіка сьогодення вирішила дізнатися, з чого почати ведення бізнес-сторінки в соцмережі та які особливості роботи в Instagram у користувачки вище згаданої платформи Христини Делікатної, яка успішно веде сторінку магазину корейської косметики (@delikatna_korea).

"Шапка" сторінки в Instagram

Христино, чому Ви вирішили розпочати продавати косметику в Instagram?

— Я раніше просувала бренди та товари в Instagram, тому розуміла, що це крута платформа для продажів. Але коли в тебе є клієнт, ти виконуєш його вказівки, те, що хоче він. Я не мала змоги поекспериментувати на цих сторінках. Усе, що знала про SMM, використовувала лише у своєму профілю.  Тому ось така необхідність створити власну сторінку-магазинчик, аби спробувати нові схеми, цікаві мені, стала поштовхом для продажу косметики.

Це раптове рішення чи виважене?

— Я відразу злякалася ідеї про магазинчик в Instagram, адже я «повний гуманітарій». Я не розуміла, яка це має бути, наприклад, табличка, щоб вираховувати свій прибуток. Узагалі не знала, як скласти все до купи. Тому вирішила для себе, що просто почну цю справу: якщо виходитиме добре, то продовжу далі вчитися і вдосконалювати сторінку. Але розпочала я раптово: імпульсивно в один момент створила сторінку і виклала туди фото косметики.

Чому корейська косметика, а не шведська чи французька, наприклад?

— Я колись жила далеко від місця навчання, тому  мені доводилося прокидатися надто рано. Як наслідок, дуже великі синці під очима. Я знайшла корейські патчі, так звані «Єнотики», які мені дуже сподобалися, бо допомагали. От так я запам’ятала, що корейська косметика – це круто.  Згодом, вона стала модною, багато хто зацікавився. Я почала детальніше вивчати це питання. А ще пізніше вирішила користуватися патчами постійно. І не могла не звернути увагу на іншу корейську косметику. Саме вона мені до душі.

Чим відрізняється розповсюдження продукції в Instagram від інших соцмереж?

— Instagram – це чудова платформа для продажів, бо людина тут має можливість  багато чого побачити: різноманітні фото та відео в постах й історіях. Основа будь-якої соцмережі – це аудиторія. Вона відрізняються. Наприклад, у Facebook аудиторія більш серйозна, а в Instagram – «сприятлива для продажів», якщо можна так сказати. Вони люблять лайкати, зберігати пости, «покапати слюнями» на улюблені товари. Зараз уже активно використовують шопінг-теги (користувач може «тицьнути» на річ, що сподобалася, і відразу перейти на сайт). В Європі та Америці така практика поширена, а в Україні чи навіть по СНД таку можливість має всього декілька брендів. Іnstagram розуміє, що це ефективний спосіб  і лише сприяє продажам. В Україні користуємося тими функціями, що є, але і їх достатньо, аби зацікавити потенційного клієнта.

Перший крок, з якого Ви розпочали справу?

—  Я замовила косметику і почала по-різному її фотографувати.

Скрін перших публікацій на сторінці

Що є найголовнішим у створенні контенту, націленого на продаж продукту?

— Найголовніше – вказувати ціну. Ніби й примітивно, але багато хто не звертає уваги на це правило.  Не всі розуміють, що лише супер-мега надприродньо цікавий товар змусить  користувача спеціально заходити в дірект,  писати, уточнювати ціну, чекати відповіді. Ще треба описувати плюси і недоліки товару,  побільше корисної інформації, наприклад, як застосовувати той чи інший засіб. Щодо візуалу, щонайперше,  він повинен бути якісним.

Якими методами реклами Ви користувалися?

— Я не використовувала платні методи реклами, лише публікувала на особистій сторінці інформацію в історіях. Дуже допомогло сарафанне радіо.

Коли плануєте використовувати таргетовану рекламу?

— Планую, але зараз багато інших справ, тому не дуже хочу рекламувати товар цим способом, щоб встигати оформлювати замовлення. Адже я хочу робити це якнайшвидше. Людям не подобається, коли товар потрібно очікувати  тижнями. А допомогти обрати продукцію, поспілкуватися з клієнтом – це не так швидко, як здається.

Скільки часу сторінка вже існує? Що було найважчим за весь цей час?

—  Сторінка існує з початку червня. Найважче – велика кількість замовлень за короткий період часу: хочеш усім відповісти, оформити, гарно  запакувати, відправити. Хоч мені дуже подобається те, що я роблю. Але найбільша “важкість”, якщо можна так сказати, полягала в тому, щоб догодити клієнту.

Якщо порівняти активність аудиторії на “спочатку” та “зараз”, то що змінилося?

— Аудиторія вся та сама, статистика чудова. Лайків менше, мабуть, люди лінуються, але  багато збережень. Аналізуючи збереження, роблю висновки, що товар користувачам подобається, а ще розумію, який найбільше до вподоби.

Ви випробовуєте усю косметику на собі перед тим, як пропонувати її потенційним покупцям?

—  Усе, що є на моїй сторінці, я випробовую, або ж мені допомагають моя мама, сестра чи найкращі подруги. Я не рекомендую те, з чого в мене немає відгуків. Якщо хтось зацікавився певним товаром, але я не впевнена в його якості, або фірма мені не подобається, то відверто кажу про це клієнту.

Що важливіше, на Вашу думку, відмінний контент, де детально й цікаво розповідається про товар, чи якісна реклама?

—  Якщо неякісне фото з незрозумілим текстом закинути на 100$ реклами, то сенсу з цього нуль. Щонайперше, це контент.

Сторінка магазину зараз

Назви три поради людям, які хочуть почати вести сторінки-магазини в Instagram?

— По-перше, треба визначитися, з чим справді приємно людині буде працювати. Я ж не відкрила магазин автозапчастин, бо я про це майже нічого не знаю і це не цікаво для мене. По-друге, не завадить зрозуміти, чи потрібна людині допомога у створенні контенту. Можна продумати засоби створення цього контенту: фотофони, реквізит для світлин, техніка. Якщо особа не вміє це робити, то нехай продумає, як і в кого цього навчитися.  По-третє, подивитися якісь курси з ведення бізнес-сторінки в Instagram, прочитати кілька статей на цю тему, у яких описуються головні принципи роботи магазинчиків у цій соцмережі. Не завадить слідкувати за діяльністю людей, у яких це успішно виходить та рівнятися на них.

 

Анна Тиха, Економіка сьогодення
Фото з соцмережі Instagram 

Від Author 2

Коментарі закриті.