Вартість проїзду в маршрутках Черкас залишили на колишньому рівні й становитиме 4 гривні. Виконавчий комітет під час розгляду цього питання на засіданні 13 листопада не підтримав вимогу перевізників підвищити тариф. Натомість у тролейбусах 1 грудня проїзд здорожчає до 3 гривень.

Нагадаємо, ціну за квиток на перевезення одного пасажира пропонували затвердити в розмірі 5 гривень. За словами директора департаменту економіки та розвитку Ірини Удод, цей тариф обґрунтований. На таку вартість проїзду вже пройдена регуляторна процедура.

– На момент затвердження чинного тарифу в розмірі чотирьох гривень вартість дизельного палива в структурі тарифу була закладена на рівні 20 грн за літр, газу – 12,55 грн, – повідомила Ірина Удод. – Для ціни квитка в п’ять гривень вартість дизпалива закладена в межах 30 грн за один літр, а газу – 15,57 грн.

За її інформацією, до мерії вже надходять пропозиції із розрахунками стосовно підвищення тарифу і до шести, і до семи гривень.

Натомість на думку секретаря міської ради Ярослава Нищика, в умовах шантажу підвищувати тариф можна до безкінечності.

– Якщо сьогодні підвищити чинний тариф до 5 гривень, то вже завтра перевізники прийдуть та принесуть нам регуляторний акт про 6 гривень, – говорить він. – Утім, якість надання послуг так і не зміниться. Адже з року в рік у них одні й ті ж аргументи, одні й ті ж обіцянки.

Заступник міського голови Юрій Ботнар запропонував очільнику профільного департаменту передбачити в бюджеті наступного року закупівлю комунальних автобусів, придбання gps-трекерів та програмного забезпечення для впровадження системи моніторингу.

– Як бачимо, зараз перед нами навіть не стоїть питання необхідності створення комунального підприємства, яке б забезпечило не тільки тролейбусні, а й автобусні перевезення містом. У нас є відповідь, яку нам дали приватні перевізники. Своїм шантажем вони вказали нам на негайну необхідність створення такого муніципального підприємства, – прокоментував Юрій Андрійович. – Тоді, насамперед, ми маємо забезпечити транспортне сполучення між тими районами, які найбільше потерпають від такого шантажу. Це – Дахнівка, Митниця та в межах вулиці Максима Залізняка.

Член виконкому на громадських засадах Ігор Зайчук своєю чергою наголосив: підвищення вартості за проїзд підтримуватиме тільки тоді, коли одночасно поліпшуватиметься і якість послуги.

– Не з такої ноги треба відкривати двері, – говорить він. – Спочатку шантажувати, припиняти перевезення й змушувати людей мерзнути на зупинках, а потім говорити про підвищення тарифу.

Крім того, виконком розглянув питання вартості проїзду в тролейбусах. Від 1 грудня він коштуватиме три гривні. Відповідно зросте і вартість проїзних квитків. Так, для громадян проїзний коштуватиме 150 грн, для підприємств – 225,60 грн. До слова, спершу вартість проїзного для населення планували підняти до 180 гривень, утім, заступник мера Юрій Ботнар запропонував знизити її на 30 гривень.

– Коли люди купують проїзний на місяць, вони платять кошти підприємству наперед, це вигідно для «Черкасиелектротрансу». Тому для того, щоб заохотити містян купувати проїздні ми маємо зменшити його вартість. Це ж таки гуртова покупка, то й ціна має бути гуртовою, – прокоментував він. 

За інформацією Черкаської міської ради.

Від Author 2

Коментарі закриті.