У інформсередовищі з’явилася інформація про відключення КП «Черкасиводоканал» від електропостачання. Чи  існують для цього підстави, пише у «Фейсбук» громадський діяч, юрист Валерій Макеєв. «Підстава тільки одна – наявність БОРГУ

  з платежів за електроенергію. Так, Черкасиводоканал, як і інші споживачі електроенергії, має сплачувати за користування енергоносієм. Особливістю є те, що платежі здійснюються через Держказначейство. Останнє суворо контролює правомочність осіб, які підписують платіжні документи. Підпис призначеного (погодженого)  виконувати обов’язки керівника підприємства Кузьменко Г.М. (за розпорядженням міського голови від 5.11.2018)  у Держказначействі визнали як неправомочний, такий, що не є правоздатним. І на це, як на мене, є всі підстави: міський голова, не маючи на те належних повноважень,  протиправно втрутився у оперативну діяльність підприємства, що обгрунтовується наступним:

Відповідно до положень Статуту КП «ЧЕРКАСИВОДОКАНАЛ»  підприємство самостійно планує і провадить свою виробничо-господарську діяльність (п.3 Статуту).

Поточне (оперативне) управління Підприємством здійснює директор підприємства (п.5 Статуту).

Між Черкаською міською радою та Овчаренком Сергієм Володимировичем (Позивач) укладено «контракт  із керівником комунального підприємства «Черкасиводоконал» Черкаської міської ради», який діє до 31 грудня 2020 року.

Відповідно до п.2.6 Контракту «орган управління» ( за контрактом – «орган управління» – Департамент ЖКГ Черкаської міської ради) не має права втручатись в оперативну діяльність підприємства.

Як за приписами Статуту КП «ЧЕРКАСИВОДОКАНАЛ», так і за приписами  контракту із керівником підприємства та за статутом територіальної громади міста Черкаси Законом України «Про місцеве самоврядування» ані міський голова, ані органи місцевого самоврядування як засновник підприємства не наділені повноваженнями втручатись у оперативну діяльність комунального підприємства.

Натомість, починаючи з 02.10.2018, такі дії з боку міського голови Черкас, Департаменту ЖКГ  Черкаської міської ради вчиняються з використанням існуючих владних повноважень, що виходять за межі наданих статутними документами та Законом прав .

У свою чергу таке втручання  у діяльність підприємства,  унаслідок видання неправомірних розпоряджень міського голови Черкаси та їх реалізації структурними підрозділами Черкаської міської ради, призвело до економічного та правового колапсу, у результаті якого  з 5.11.2018 виникла правова невизначеність – хто має належні права на управління підприємством на час тимчасової непрацездатності директора – чи то призначена за наказом директора від 1.11.2018 Лісковець С.В., чи «погоджений», а за змістом оскаржуваного у позові Розпорядження міського голови – призначений до виконання обов’язків директора підприємства – Кузьменко Г.М.?

З правової точки зору, втручання міського голови у оперативну діяльність підприємства є безпідставним, шкодить як підприємству, так і невизначеному колу споживачів послуг підприємства, створює атмосферу недовіри громадян до органів державного та місцевого управління.

За захистом порушених прав та інтересів керівник підприємства через мене як уповноваженого адвоката звертається з відповідним позовом до суду. В очікуванні на реагування правоохоронних органів», – роз’яснює Валерій Макеєв.

 

Від Author 2

Коментарі закриті.