Агропромисловий комплекс є одним із найбільших і важливих секторів економіки області, де формується основна частина продовольчих ресурсів, та має значні перспективи розвитку. Про стан агропромислового комплексу області за 9 місяців цього року інформує управління агропромислового розвитку черкаської ОДА.

Так, площа сільськогосподарських угідь Черкащини становить майже 1,5 мільйона гектарів, з них майже 1,3 мільйона гектарів ріллі.

В області здійснюють виробничу діяльність: 598 сільськогосподарських підприємств; 1306 фермерських господарств; близько 200,5 тис. особистих селянських господарств; близько 14 тис. зареєстрованих одноосібників, що оподатковуються.

Частка області у загальному виробництві продукції сільського господарства становить 5,3 % – 7 місце серед областей України. Продукція сільського господарства у розрахунку на одну особу становила 10 819 гривень – 3 місце серед областей України.

За оперативною інформацією, виробництво валової продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств за січень – вересень 2018 року зросло на 13,1 % – четверте місце серед областей України (по Україні – на 4,9%). Виробництво продукції рослинництва збільшилося на 24,1 %, тваринництва – майже на 1 %.

Розвиток кооперативного руху на селі – один із напрямків розвитку аграрного сектору економіки області. В області реалізується програма підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на період до 2020 року. Так, на сьогодні зареєстровано 124 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи. За видами діяльності вони поділяються на багатофункціональні – 74, заготівельно-збутові – 21, переробні – 9 та інші – 20.

У структурі посівів 2017 року переважають зернові культури (49,7%), на які припадає третина валового виробництва. Технічні культури займають 29,8%, кормові – 9,1%, картопля і овочі – 5,4% і чисті сидеральні пари – 6%.

В області триває збір пізніх зернових та технічних культур. Загалом очікуваний вал зернових та зернобобових прогнозується в межах 3,9 млн тонн, що на 900 тис. тонн більше минулого року.

Незважаючи на складні економічні умови у поточному році вдалося досягти позитивних результатів в розвитку галузі тваринництва. У всіх категоріях господарств за 9 місяців поточного року реалізовано на забій худоби та птиці в живій вазі 324 тис. тонн, що на 10 тис. тонн більше відповідного періоду минулого року, вироблено молока – майже 380 тис. тонн, яєць – 495 млн штук.

За оперативною інформацією, станом на жовтень в області укладено 302 тис. договорів оренди земельних часток (паїв) на площі 787 тис. га.

У харчовій промисловості за січень-вересень 2018 року відбувся ріст виробництва продукції на 0,2 %, порівняно з відповідним періодом 2017 року. Експорт готових харчових продуктів, жирів та олії у січні – липні 2018р. становив 252,1 млн дол. США, або 56,7 % від показника загальнообласного експорту.

Одним з головних завдань сьогодення є виробництво високоякісної продукції, яка б відповідала нормам європейських ринків і була конкурентоздатною. Наразі для підтримки сільськогосподарських товаровиробників в області діє 9 програм, направлених на розвиток свинарства, молочного скотарства та рибництва, збереження та підвищення родючості ґрунтів, на боротьбу з амброзією та запобігання виникненню захворювання домашніх свиней африканською чумою, на створення регіональної системи дорадчої служби та на розвиток кооперації, та сільських територій.

За інформацією Черкаської ОДА. 

Від Author 2

Коментарі закриті.