У Черкасах проживає 227 тисяч 302 виборці. Такі дані станом на 1 листопада під час оперативної наради в мерії навела начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Придніпровського району Людмила Ганоль.

За її словами, на території міста сформовано 127 виборчих дільниць. Із них 52 звичайних та 4 спеціальних у Придніпровському районі, ще 61 звичайна та 10 спеціальних – у Соснівському районі.

– Реєстр виборців працює як єдина загальнодержавна система, – додає під час виступу Людмила Ганоль. – Усі відділи залежать щоденно від роботи один одного та особливо під час будь якого виборчого процесу (навіть у найменшій територіальній громаді). До 31 березня 2019 року заплановано 319 місцевих виборів по Україні. База даних Держаного реєстру виборців постійно перебуває в актуальному стані.

Міський голова Анатолій Бондаренко звернув увагу на необхідність уточнення списків виборців. Аби запобігти фактам відсутності громадян у переліку тих, хто голосує, або ж наявності померлих чи тих, хто змінив адресу проживання.

– До Державного реєстру виборців громадяни можуть звертатися за п’ять днів до виборів, – розповідає Людмила Ганоль. – Для прикладу, якщо вибори в неділю, то останній день такого звернення – понеділок до 24-ої години, а в суд вона може звернутися за два дні до проведення голосування (до четверга). У день виборів виборці не включаються в списки.

Відповідно до чинного законодавства, виборець може бути включений до Реєстру лише за однією виборчою адресою, яка визначається за зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця відповідно до закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

З метою запобігання виникненню неточностей Ви можете звернутися до відділів ведення Державного реєстру виборців Придніпровського та Соснівського районів м. Черкаси за адресою:
м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307:

*відділ ведення Державного реєстру виборців Придніпровського району – каб. 204-205, тел. 71-00-41, 71-04-65, 35-24-19,
*відділ ведення Державного реєстру виборців Соснівського району – каб. 300-301, тел. 33-53-89, 33-53-88, 33-53-87.

При собі обов’язково мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).

Графік роботи відділів:

Понеділок – четвер: із 8.00 до 17.15.
П’ятниця: з 8.00. до 16.00.
Обідня перерва: із 1300 до 14.00.
Вихідні дні: субота та неділя.

Перевірити себе в списках виборців можна також через он-лайн сервіс «Особистий кабінет виборця» на сайті Державного реєстру виборців (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN).

Виборець має знати!

Звернення виборців до відділу ведення Рєєстру

Особа, яка набула права голосу, або особа, яка має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України щодо свого включення до Реєстру.

Особа, зазначена в частині першій цієї статті, подає органу ведення Реєстру письмову заяву за формою, встановленою розпорядником Реєстру, із зазначенням відомостей про себе, наведених у статті 6 та пункті 1 частини першої статті 7 цього Закону, і пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство виборця, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України), копія якого додається до заяви.

Кожен виборець у разі зміни його персональних даних, зазначених у частині першій статті 6 та пунктах 1 і 4 частини першої статті 7 цього Закону, може особисто звернутися до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру. Виборець, який постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання такої заяви іншу особу. Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, звертається із заявою до відповідної закордонної дипломатичної установи України, яка невідкладно передає заяву разом з документами (їх копіями), що додаються до неї, органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

У разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.

За інформацією Черкаської міської ради.

Від Author 2

Коментарі закриті.