У четвер, 25 жовтня ц.р., в залі засідань будинку рад відбулося чергове засідання сесії Канівської міської ради. В ході заходу депутати заслухали інформацію начальника відділу освіти Надії Голди щодо виплати заробітної плати працівникам освіти м.Канева. Нагадаємо, у вівторок, 30 жовтня ц.р., освітяни міста вийдуть на страйк у зв’язку із заборгованістю у виплаті відпускних та заробітних плат.

У 2018 році на оплату праці педагогічних працівників міста з держави виділено субвенцію в сумі 24 525,5 грн., за потреби – 31108,8 грн. Дефіцит складає 6583,3 грн. Станом на 25 жовтня ц.р. заборгованість по заробітній платі педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти складає 3476,9 грн., а саме 363,4 грн. – заборгованість за серпень, 2397,9 – за вересень, 715,6 – за жовтень.

Основною причиною виникнення заборгованості по виплаті заробітної плати педагогічним працівникам є затверджена у грудні 2017 року нова формула для розрахунку субвенції, яка не враховує при нарахуванні заробітної плати години індивідуального навчання, потреби у збільшенні вчителів (асистентів вчителів у інклюзивних класах), видатки на тимчасово відсутніх вчителів, працівників інклюзивно-ресурсних центрів, вчителів закладів загальної середньої освіти в інклюзивних класах, вихователів груп продовженого дня, допомогу на оздоровлення, поділ на групи, кваліфікаційні категорії педагогічних працівників та інші параметри нарахування зарплати.

Відділом освіти було направлено ряд листів – до фінансового управління виконавчого комітету Канівської міської ради, Канівського міського голови, Управління освіти і науки Черкаської ОДА, Міністерства освіти і науки України тощо з проханням приблизити призначення на серпень з листопада та грудня 2018 року для забезпечення вчасного фінансування заробітної плати педагогічним працівникам. Утім, у відповідь отримано відмову.

– Основна вимога – привести мережу до відповідності, оскільки в нас дуже мала наповнюваність класів, – зауважила Н.Голда.

Голова Канівської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України І.Попенко звертався із такими ж листами до голови обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України О.Жалдак, Народного депутата Верховної Ради України  О. Кужель, голови Черкаської ОДА Ю.Ткаченка тощо.

В свою чергу від виконавчого комітету Канівської міської ради були направлені листи до голови Черкаської ОДА Ю.Ткаченка, Прем`єр-Міністра України В.Гройсмана, Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки, Міністерства освіти і науки України, начальника управління освіти  і науки Черкаської ОДА тощо. Також зверталися до депутата обласної ради В.Гайового, Народного депутата Верховної Ради України В.Голуба та ін.

11 жовтня ц.р. представники виконавчого комітету та відділу освіти взяли участь у засіданні робочої групи обласної державної адміністрації з питань незабезпеченості видатків по фонду оплати праці у 2018 році. В ході заходу станом на 11 жовтня 2018 року було визнано дефіцит коштів на виплату заробітної плати та відсутність джерел покриття на 3 400 тис.грн. Ці кошти очікуються у листопаді 2018 року.

В.о. міського голови, секретар міської ради Сергій Ткаченко озвучив присутнім повідомлення освітян про страйк.

– Ця ситуація назрівала з початку року. У всіх районах є дефіцит, але такого розміру – лише в Каневі, – зауважив С.Ткаченко. – Треба щось думати і приймати рішення.

Депутати в свою чергу доручили Н.Голді надати свої пропозиції по скороченню витрат по відділу освіти.

За інформацією Канівської міської ради.

Від Author 2

Коментарі закриті.