Приємно дивує ціна на улюблену в народі в гречку, ціна якої істотно “впала” на українському ринку. Так, за кілограм жареної гречки віддасте 20 гривень, а зелена коштує – 25. Продавчиня запевняє, що крупа «місцева». У торгівельній мережі АТБ і того дешевше – 14,90 за кілограм жареної гречки. Країна походження, як вказано на упакуванні – Казахстан. А от пшоно, яке коштувало 15-18 гривень, доганяє в ціні гречку – 24 гривні. У супермаркеті ця крупа відсутня.

Експерти пояснюють неврожаєм на просо через дощове літо та зростанням попиту на пшоно закордоном.

– Закупівельні гуртові ціни на гречку знизились у цьому сезоні до 6-8 тисяч за тонну, для порівняння торішні становили 10-12 тисяч гривень. Це привело до зниження і роздрібних цін, – кажуть аграрії.

Хоча деякі експерти додають до гречаної каші політичного присмаку, народ розмітає з полиць крупу, беручи з запасом.

До каші не завадило б і борщику зварити. Тим, хто варить цю страву з базару, а не з городу, слід і ціни врахувати

Так, морква й столовий бурячок коштують вдвічі дорожче, ніж торік: морква – 10-12 гривень, буряк – 6-8 гривень, цибуля – 8-9 гривень, капуста – 5 гривень, помідори – 20-32 гривні, щоправда не сезонні, а тепличні. Радує й картопля – по 5 гривень за кілограм. За часник віддасте від 10 до 50 гривень.

А якщо ще купити свинини по 140 гривень за кілограм або сала за 100, та домашньої сметани по 60-70 гривень за літр, то борщ вийде золотий. І зварить його бабця кілька разів на місяць, бо на більше пенсії не вистачить.

Залишається гризти яблука, вони цього року добре вродили. За 5-6 гривень купите кілограм яблук, яких душа забажає.

Грибів теж цієї осені нівроку. За кілограм опеньок на Тальнівському базарі просять 40-50 гривень. Чи не краще поїхати в ліс і самому назбирати, і поніжитись в останніх променях бабиного літа?

Багато селян везуть на базар гарбузове насіння, ядра волоських горіхів, часник, квасолю. Та продати вигідно заготівельникам не завжди вдається. Наприклад, ціна на часник нижча за собівартість, гарбузове насіння теж здешевшало до 42 гривень за кілограм. Горіх купують по 100-120 грн ядра, цілий – 10 гривень за кілограм. Квасоля теж не в тренді. Заготівельникам не цікава. Хіба на стакан продавати.

– Базари стали погані, – розповідає знайома, що продає домашні яйця й курятину, – мабуть, знову в Польщу поїду. Там хімію пакувала – більше мала. Тут нічого ловити. Діти вчаться, треба допомогти.

За інформацією “Вісті Черкащини“.

 

Від Author 2

Коментарі закриті.