Засідання круглого столу щодо розробки Національного плану дій та рекомендації щодо зайнятості молоді відбулось 20 червня в прес-центрі Черкаської обласної державної адміністрації. Засідання організовано Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром спільно з Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА.

Під час проведення заходу обговорювалися питання щодо зайнятості молоді та бачення присутніх щодо шляхів  подолання молодіжного безробіття.

На засіданні були присутні представники інститутів громадянського суспільства, установ, що працюють з молоддю, навчальних закладів Черкащини, студентських та учнівських рад, державних структур. Від Черкаського обласного центру зайнятості до обговорення долучилася заступник директора Марина Сорокіна.

Під час свого виступу Марина Сорокіна поінформувала про стан регіонального ринку праці, проблеми, які існують щодо працевлаштування молоді та висловила пропозиції щодо їх вирішення.

Зокрема, вона  розповіла, що протягом останніх років ситуація на регіональному ринку праці стабілізувалася. Відповідно до даних Державної служби статистики України, протягом трьох останніх років рівень зайнятості населення Черкащини у віці 15–70 років поступово зростає, а натомість рівень безробіття зменшується. Так, минулого року рівень безробіття в області становив 10,2 % проти 10,4 % у 2016 році, а рівень зайнятості зріс до 56,7 % на противагу 56,2 % у 2016 році.  Але проблема молодіжного безробіття залишається актуальною, особливо серед людей у віковій категорії від 15 до 24 років. Якщо аналізувати зареєстрований ринок праці, то можна стверджувати, що кожна третя особа, що користувалася послугами обласної служби зайнятості це молода людина у віці до 35 років.

На думку заступника директора Черкаського ОЦЗ, знайти роботу можливо, але  іноді важко відшукати вакансію, яка б відповідала вимогам конкретного пошукача роботи.

Також під час обговорення питань зайнятості, присутні були поінформовані про структуру зареєстрованого ринку праці та послуги, які надає  служба  зайнятості  клієнтам, зокрема шкільній молоді.

З початку року, роботу за сприяння служби зайнятості шукали понад 32,7 тис. безробітних (у порівнянні з минулим роком їх чисельність зменшилася на 9 %).

З початку року, 41,1% клієнтів, які зверталися за послугами обласної служби зайнятості були люди з вищою освітою, а 42,5% – з професійно-технічною.

У своєму виступі Марина Сорокіна підкреслила:

— Загалом, до обласної служби зайнятості випускники ПТНЗ звертаються менше, ніж випускники ЗВО.  Протягом  2017 року  за сприянням у працевлаштуванні до центрів зайнятості області звернулось 57 випускників ПТНЗ. Всього послугами сервісної установи скористались 73 випускника професійно-технічних навчальних  закладів, які не були працевлаштовані після закінчення навчального закладу протягом року. Для порівняння, за цей період до обласної служби зайнятості звернулись 417 випускників закладів вищої освіти. Всього на обліку перебувало понад 600 випускників вишів.

Рівень працевлаштування у випускників ПТНЗ вищий, ніж у випускників ЗВО і минулого року становив 35,6%.

Левова ж частка вакансій, а це – 60%, пропонують працевлаштування за робітничими професіями. Це вакансії для кваліфікованих працівників з інструментом, робітників для технічного обслуговування обладнання, кваліфікованих робітників у сфері сільського господарства, працівників галузі будівництва тощо.

Абітурієнти та школярі повинні знати, які професії будуть затребувані в країні, із прогнозів економістів та науковців. І ще один бік медалі – поінформованість школярів, батьків, вчителів про ринок праці. У поточному році служба зайнятості в рамках реалізації Програми профорієнтації до 2020 року запровадила соціологічне опитування школярів, починаючи з 8-х класів. Опитування буде проводитись щороку, щоб відслідкувати, яким чином змінились наміри майбутніх шукачів роботи після системи заходів з профорієнтації. Вони включають у себе і тестування, і співбесіди, і профорієнтаційні уроки, а також відвідування ринкоутворюючих підприємств. Було опитано близько 8 тис. школярів, що навчаються у 8-х класах навчальних закладів регіону. Дослідження охопило майже 90 % шкіл. Опитування дозволило проаналізувати попит школярів щодо тих чи інших сфер професійної діяльності.

Під час проведення заходу учасники працювали в групах над ключовими питаннями зайнятості молоді, із якими стикаються роботодавці при підборі персоналу.

За результатами обговорення, учасниками були напрацьовані поради щодо вирішення питань зайнятості молоді та створення умов для сталого розвитку країни, які стануть основою для проведення круглого столу 19 липня 2018 року у м. Києві під назвою «Національний план дій щодо зайнятості молоді 2030: думка регіонів». Надалі, розроблені  рекомендації, стануть підгрунтям для Національного плану дій, що буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.

 

Про це повідомляє відділ статистики та прогнозування ОЦЗ

Від Author 2

Коментарі закриті.