Прокуратурою області завершено досудове розслідування та до суду скеровано обвинувальний акт стосовно одного з місцевих підприємців за фактом привласнення державних коштів в особливо великих розмірах під час проведення тендерних закупівель продуктів харчування для військовослужбовців, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Про це інформує прес-служба прокуратури Черкаської області.

Варто нагадати, у серпні 2016 року прокуратурою області спільно з працівниками Управління Служби безпеки України в Черкаській області припинено незаконну діяльність службових осіб низки суб’єктів господарювання міста Черкаси та суміжних областей, які за попередньою змовою, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою отримати надприбутки, умисно створили підприємства задля їх спільної та одночасної участі в проведенні конкурсних торгів із закупівлі продуктів харчування для військовослужбовців, замовниками яких виступають військові частини та підрозділи Національної гвардії України, дислоковані у різних регіонах України.

Під час досудового розслідування доведено створення штучної конкуренції між вказаними вище підприємствами та забезпечення безпрограшного результату для суб’єктів злочину. Підприємствами-учасниками конкурсів пропонувалися ціни на продукцію в кілька разів завищені від реальних ринкових цін. Продукція перепродавалася між ними ж, а грошові кошти від різниці в цінах привласнювалися власниками підприємств, внаслідок чого державі заподіяно збитків у розмірі більш як 3 млн. грн.

Крім незаконної участі в конкурсних торгах, встановлено також, що якість продукції, яка поставлялася підприємствами державним замовникам, зокрема підрозділам Нацгвардії, за висновками експертизи не відповідала вимогам державних стандартів.

За вчинене підприємцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Від Author

Коментарі закриті.