Таку думку висловив директор Вищого училища ім. В. Короленка Василь Карбівничий на нараді у Федерації профспілок області, пише “УНН-Центр”.

Скорочення професійно-технічних навчальних закладів через нестачу фінансування навряд чи можливе. Річ у тім, що такі навчальні заклади перебувають у підпорядкуванні профільних міністерств, і лише ці міністерства можуть ухвалювати рішення про їхню ліквідацію або реорганізацію чи об’єднання закладів. Тобто законодавчо підстав для ліквідації закладів немає. Проте хронічне недофінансування призведе “до тихої страти навчального закладу”.

– Навчальні заклади економлять як можуть: скорочують прийом, оптимізують допоміжних, непедагогічних працівників. Ще один варіант — утримують гуртожитки за рахунок спецкоштів. Економія на гуртожитках особливо згубна, бо учні ПТНЗ зазвичай приїздять з сільської місцевості, за статистикою 32 % з них — категорійні діти. Батьки не зможуть оплачувати їм житло, і вони відмовляться від шансу навчатися в місті. Таким чином, навчальний заклад протягом двох-трьох років тихо вмре, бо не буде учнів, – пояснив Василь Карбівничий.

Та сама ситуація загрожує ПТНЗ, якщо їхні гуртожитки передадуть в СУБи, тобто у власність міста. Плата за проживання найімовірніше для потенційних учнів буде “непідйомною”.

Від Author

Коментарі закриті.