Співробітниками оперативного управління ГУ Міндоходів у Черкаській області в рамках кримінального провадження, встановлено факт ухилення групою осіб від сплати податків у особливо великих розмірах. Викрито незаконну діяльність трьох «підприємливих» громадян – директора й головного бухгалтера черкаських товариств та жителя Канади, які протягом 2011-2014 рр. працювали у сфері новітніх технологій, пов’язаних з розробленням програмного забезпечення, сайтів та іншим комп’ютерним програмуванням. Для провадження незаконної діяльності група використовувала переобладнані під офіс домоволодіння із встановленою відповідною комп’ютерною та оргтехнікою, де постійно перебували працівники – програмісти. Про це повідомив начальник оперативного управління Головного управління Міндоходів у Черкаській області Ігор Щерб.

Так, один із «спритників», що декілька років проживає за кордоном, займався пошуком суб’єктів господарювання – нерезидентів, зареєстрованих у США, Канаді та країнах Європейського союзу, які потребували розробки програмного забезпечення, сайтів та іншого комп’ютерного програмування та відправляв відповідні завдання своїй черкаським «колегам» через мережу Інтернет. Останні створили та зареєстрували в органах державної влади два товариства і з метою виконання відповідних замовлень з–за кордону, працевлаштували 70 осіб із офіційною заробітною платою 1100 гривень. Фактично ж вказані трудівники, крім офіційної заробітної плати, отримували за виконані обсяги роботи винагороду в «конвертах», що становила в середньому від 10 тисяч гривень працівникові.

При цьому, грошові кошти за виконані роботи надходили з–за кордону не на розрахункові рахунки черкаських товариств, а нелегально, на особисті карткові рахунки усіх трьох підприємців. Отримані і проконвертовані кошти були використані для виплати зарплат у «конвертах» найманим працівникам товариств та особистого збагачення членів групи без сплати відповідних платежів до бюджету.

За результатами обшуків в офісних приміщеннях, за місцем проживання фігурантів та в автотранспортних засобах встановлено та вилучено 82 одиниці комп’ютерної техніки, 2 елітних автомобілі та готівкові кошти: 137,1 тис.євро, 72,1 тис.доларів США та 756,4 тис. гривень (в пакеті з 75 конвертами, призначених для виплати заробітної плати з зазначенням на кожному прізвища конкретного співробітника черкаських товариств).

Проводяться подальші слідчо-оперативні заходи, направлені на притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності та відшкодування завданих державі збитків. Про це повідомили у головному управлінні Міндоходів у Черкаській області.

Від admin

-1 коментар до “Викрито групу осіб, яка тривалий час незаконно виготовляла та продавала за кордон програмне забезпечення”
 1. Вот интересно, автор статьи на самом деле думает про разработчиков ПО как про “спритників” ?

  Или это такой дешевый ход, чтоб было понятно бабушкам?
  Тьфу.

 2. Ну і дурні в налоговій. Всерівно ці гроші були інвестовані з закордону в Уркаїну, вини виплачувались запрлатою українцям, і витрачаличь в Україні, їх взагалі потрібно позбавити податків.

  А ці герої в податковій годяться що зруйнували стільки робочих місць, і підірвали бізнес, довіру закордонних клієнтів до українського IT. Заріжте щей цей канал притоку грошей до України… і люди пічку топи будуть податківцями та депутутуам

 3. Вот чесслово, такое ощущение, что люди не софт писали, а снимали зоофилическую порнуху в подвале дома торговли!

  И никто почему-то не задумался, что все эти “честно вылученные” деньги люди НА САМОМ ДЕЛЕ ЗАРАБОТАЛИ.

  Более того, они:
  1) Активно способствуют притоку средств и инвестиций в страну;
  2) В абсолютном своем большинстве потратят єти деньги здесь же, что будет способствовать как развитию региональной экономики, так и развитию экономики страны в целом.

  Итого, имеем:
  1) Отсутствие притока инвестиций
  2) Толпу безработных ИТ-шников, которые с немалой вероятностью просто свинтят из страны.

  Господа журналисты, не стоит так злорадствовать.

 4. Проще давить программистов чем бороться с коррупцией

 5. “…” На фото грощі, які громадіни України мають право зберігати у будь-якій формі, та ОБОЖЄМОЙ трудові книжки. Тобто злочинці свідомо взяли, і оформили трудові книжки? Оформлювати трудові книжки – злочин?

  В країні війна, і працівники ІТ як не дивно і йдуть на фронт , і активно підтримують збройні сили та загони добровольців.І тепер виявляється, що у нас є такий злочин як незаконна розробка програмного забезпечення…..по факту в законодавстві держави Україна подібної незаконної діяльності немає, і на інтереси якої держави працюють в даному випадкові “герої” Мінздоха невідомо, але то не Україна на 100%.

  І не треба про сплату податків, всі прекрасно знають, як полатять податки ті самі податківці, як вони одягаються, на яких машинах їздять і.т.п. І чи розібралися податківці із доходами організаторів тітушко-гвардії Тулуба?Із їх статками і елитними автомобілями, будинками, вілами , ітп? А гроші цих “спритників” вкрадені з бюджету, а не зароблені.

  Окремо треба також спитати у доблєсних мінздохівчів, чи знайоме їм слово “торгівельний баланс”,і чи не розуміють вони який удар по економіці України буде нанесено якщо про державу де війна, ще будуть казати що ІТ бізнес там нищать….Закордонні аналітики не будуть розбиратися, що саме сталося з якоюсь певною компанією, вони просто зроблять відмітку “ІТ в Україні – ризиковане”

  І знаєте, що станеться потім? Довіра до країни буде підірвана,а ІТ-шники з неї поїдуть, а що ще? Руйнівник бізнесу – герой, а той хто працює на підтримку економіки – спритний злодій. ІТ вийшло минулого року на 3 місце за надходженнями валюти, схоже що Мінздох вирішив виправити ситуацію, та позбавити Україну кількох мільярдів доларів щорічно, а також витурити закордон громадян які щиро вірили, що живуть вже у іншій державі, платили тут за послуги та товари, платили ПДВ, акцизи ітін “…”

 6. Героїзм цієї статті зашкалює. Доблесна податкова міліція зробила Україні велику послугу.

 7. “Убивай космонавтов, они лезут на небо …..” …здається хтось ще живе у часа Мікіли Янавіча і Тулуба, “шоб бізнес уважал власть, надо прієхїать і отрєзать свєт і воду”…це майже цитата зразка 2010…..

 8. Следующая рекомендованная статья на этом ресурсе “Черкащани разом з міжнародними експертами напишуть стратегію розвитку області до 2030 року”

  Да какой тут прогноз и развитие. При таких раскладах прогнозировать до 2030 года очень оптимистично. Были рабочие места, люди деньги приносили в семью, тратили тут же в регионе тем самым способствовали развитию других отраслей региона.

 9. Ну дак надо план выполнить, какой смысл о государстве думать…
  Текст доставляет, конечно.

 10. …Написанно так, как будет наша доблестная милиция накрыла фабрику по производству наркотиков и химического оружия.

 11. Одна з небагатьох компаній Черкас, яка допомагає розвитку міста, “спритники” дають робочі місця для молоді, безкоштовні навчання, навіть благоустрієм займаються. І ще цікаво кули б пішли ті податки від яких в особливо великих розмірах ухилялися? В кармани якихсь держслужбвців?
  Ганьба податківцям! Не тим займаються

 12. Лучше бы уже назвали – “Слава героям-асвабадителям накрывшим нарко-притон”. Вот кто созидает, вот кто держит эту страну вместе! Слава налоговикам, теперь наконец-то у нас все будет в порядке!

  Ехали бы лучше на восток, может толку было бы больше..

 13. Соглашусь с выше написавшими… Ну работали ребята. Писали программы. Ну что тут такого?? Это правда, что у нас в стране проще загнобить программера, чем побороться с коррупционером в той же налоговой… Эту страну не победить… Боролись бы лучше с бандитами из власти, а не с людьми, которые своей головой деньги зарабатывают! И не крадут и не вымогают, а зарабатывают!

 14. доблестный поступок налоговой…
  они небось еще пол года эту операцию планировали, тратили драгоценное время правоохранителей, вместо того чтоб ловить преступников.
  Подпольные производства поддельного спиртного, сигарет, коррупционные схемы правительства и т.д. это не так критично как злостные программисты

 15. ….Желаю всем вам (товарищи из органов власти) чтобы ваши дети работали в айти сфере. Чтобы их нагибали ваши же коллеги.

 16. Люди головой думали и деньги зарабатывали.. Давали рабочие места.. привлекали инвесторов и доллары из-за границы… а им работать не дают потому, что не достаточно поделились…. Так кто здесь бандиты? … лучше б с коррупцией боролись. IT направление нужно развивать, а не прессовать.

 17. деньги получали из-за бугра на карточные счета – вот мошенники! Это ж нада … ДЕНЬГИ! из-за БУГРА! По моему виновата банковская система. Нужно срочно прикрывать эти чертовы банки что б люди получали деньги только от продаж и работы внутри страны. И все по честному будет – 1000грн и никаких конвертов сверху. И налог будут платить 400грн…. я фигею!

 18. Цікаво, а хто автор статті? Це він сам додумався до таких епітетів та пасажів, чи текст зверху прийшов?

 19. Люди зарабатывая деньги все равно пойдут в магазин и потратят их на товар (бухло, жвачки, компьютеры, автомобили, да что угодно). В каждом товаре заложен НДС 20%. В итоге государство получило бы свои налоги. А раз оно (государство) захотело поиметь вдвойне – то и получит … на палочке. Эти програмеры уедут из Украины и будут платить налоги в другом государстве и бухло с автомобилями покупать там же. Давайте и “зоробітчан” из-за границы тоже трусить – и они фиг вернутся.

 20. Правильно, …! Сирів вони по 500 грн понакуповують, а нормальні пацани повинні касирами чи охоронцями працювать!

 21. Судячи з ваших слів, так само робітники й інших галузей не повинні платити податки, бо все одно вони гроші в Україні тратять.

  А тепер давайте подумаємо, що ж таке податки. А це:
  – гроші на дороги, по яким цей самий робітник їздить
  – тротуари, по яким цей самий робітник ходить
  – парки, по яким цей самий робітник гуляє
  – дитячі садочки, куди ходять діти цього ж робітника
  – школи, де навчаються діти цього ж робітника
  – освітлення тротуарів, парків, тощо, по яким гуляє цей самий працівник з сім’єю
  – тощо

  Звісно не можна не згадати й про заробітню плату владі, що по суті є найманими менеджерами

  Інша справа, що поки, нажаль, наші наймані робітники(влада) погано виконують свої обов’язки.

  Ви б краще контролювали виконання обов’язків владою, ніж не платити податки, щоб потім чиновники крали гроші з бюджетів на дороги, тротуари, лікарні, тощо.

 22. Все всім зрозуміло. От мені тільки цікаво чому це інкримінують як “незаконна розробка ПЗ”, а не “ухилення від сплати податків” ?

 23. А хто “нормальним пацанам” заважає не працювати касирами та охоронцями і понакуповувати “Сирів по 500 грн” і що там треба?

 24. А чому розробка ПЗ незаконна? В нашій країні програмування поза законом?

 25. группа людей трудоустраивает 70 человек(безусловно не без собственной выгоды), которые пищат от счастья в тех черкасах, получая штуку баксов. ату их, ату! всех построитиь в ширенгу и отослать пахать целину за 3000 грн на благо государству.
  Слава Украине! за что боролись на то и напоролись.

 26. Коли податки будуть адекватними і дійсно йтимуть на дороги, тротуари, парки, освітлення тощо, тоді люди самі платитимуть їх із задоволенням, адже всі хотят спати спокійно!
  Першочергово потрібно подолати корупцію і змінити систему.

 27. От же ж таврі такі. Навіщо нам така держава, якщо вона тільки заважає

 28. Если инкриминировать уклонение от неуплаты налогов это ж сколько фирм еще прийдется прошерстить и свое ж начальство туда же. А так свое руководство разработкой ПО не занимается, чиновники тоже, их трогать не будут даже если что-то кому-то не понравится. Они же боролись не с коррупцией, воровством и махинациями, а со страшной бандой незаконных программистов

 29. Мы нашли офисы, людей, деньги даже, внимание, ТРУДОВЫЫЫЫЕЕЕЕ ууууу!!! И мы поняли ЭТО ОНИ – СПРЫТНЫКЫ!!

 30. Что вы говорите? Деньги, да, эти тратились в Украине. Но нужно и налоги платить, с которых деньги поступают в бюджеты, в пенсионные фонды, соцстрахи и т.д. А то значит многие люди со своей ЗП в 2000 грн. платят налоги, а доблестные айтишники со своих 10000 грн. не должны? Так давайте все будут платить налоги только с 1100 грн.? И заживем сыто и богато!!!
  Хотите жить в честном и некоррупционном государстве? Начните с себя!

Коментарі закриті.