У черкаському Центрі лазерної та естетичної медицини, що функціонує на базі комунального некомерційного підприємства «П’ята Черкаська міська поліклініка» Черкаської міської ради впроваджено новітні лазерні технології та запатентовано лазерний інструментарій власної розробки. Про останні новації сайту «Економіка Сьогодення» повідомив директор КНЗ «П’ята Черкаська міська поліклініка» Черкаської міської ради Микола Тарасов:

– Серед останніх нововведень – використання синього лазеру. Методика лікування лазером із синім спектром застосовується в усьому світі та лише нещодавно пройшла реєстрацію в Україні.

Наші медики використосовують лазерний апарат «Ліка-хірург М», який генерує синє лазерне випромінювання з довжиною хвилі 445 нанометрів. Синій лазер є дуже цікавим з точки зору застосування у косметології, а саме для коагуляції поверхневих розширених судин (телеангіектазії, судинної сітки на ногах). При використанні синього лазерного випромінювання розширені судини легко та швидко коагулюються, забезпечуючи оптимальний косметичний ефект із мінімальним пошкодженням оточуючих тканин. Зменшення ефективної потужності випромінювання дозволяє звести до мінімуму неприємні відчуття пацієнта під час процедури. Синій лазер застосовується у судинній хірургії, дерматології та косметології.

Використання лазерного апарату «Ліка-хірург М» з довжиною хвилі 445 нм має ще й економічні переваги. Зменшення потужності випромінювання, необхідної для надійної коагуляції вен, дозволяє використовувати для проведення операції більш дешеві полімерні світловоди.

Крім цього, нещодавно у Центрі почали застосовувати фотодинамічну терапію. Фотодинаміка – це новий напрямок в лазерній медицині. Фотодинамічна терапія базується на застосуванні світлочутливих речовин – фотосенсибілізаторів.  Ці препарати мають властивість вибірково накопичуватися у пухлині або в інших уражених клітинах організму. Після цього пухлину чи уражені тканини опромінюють лазером певної довжини хвилі. В результаті відбувається фотохімічна реакція, внаслідок якої препарат починає виробляти внутріклітинний синглетний кисень, руйнуючи патологічну клітину з середини.

Черкаські лікарі застосовують фотодинамічну терапію у судинній хірургії, в косметології, при лікуванні трофічних виразок, глибоких інфекційних хвороб шкіри, вугрової хвороби, псоріазу тощо.

– При лікуванні цим методом хворі одужують в десятки разів швидше, – розповідає завідувач Центру лазерної та естетичної хірургії Сергій Горошко, – Однак через високу вартість препаратів для фотодинаміки цей метод використовуємо лише в екстрених випадках, де, як кажуть, іншого виходу немає…

Центр лазерної та естетичної медицини тісно співпрацює з черкаським підприємством «Фотоніка Плюс», яке розробляє і виробляє низько- і високоенергетичні лазерні медичні апарати та інструменти до них. Виробник зважає на рекомендації медиків та удосконалює свою апаратуру у співпраці з лікарями.

– Минулого року разом із «Фотонікою Плюс» ми розробили спеціальний інструментарій для лазерної ліпосакції, на який отримали патент, – розповідає Микола Тарасов. – Це спеціальна голка з підводом світловода з каналом для аспірації…

Довідково: Центр лазерної та естетичної медицини відкрито у листопаді 2012 року. Нині Центр оснащено сучасною лазерною технікою – встановлено 6 лазерних медичних апаратів типу «Ліка-Хірург», які різняться за своїми параметрами. Ці сучасні прилади дозволяють в амбулаторних умовах проводити хірургічне лікування хворих із судинною, ортопедичною, проктологічною, гінекологічною, дерматологічною патологіями. На сьогодні це найсучасніше відділення в регіоні. Такого рівня обладнання і в такій кількості немає в жодному медичному закладі області.

Від admin

Коментарі закриті.