На сьогодні у Черкаській області товаровиробники сільгосппродукції виплатили власникам земельних паїв 851,68 млн грн орендної плати або 99,9% від нарахованої. Загалом нарахована орендна плата за використання земельних часток на 2013 рік сягає 852,68 млн грн, що майже на 108,2 млн грн більше, ніж у 2012 році.

Як повідомляють у Головному управлінні Держземагентства у Черкаській області, стовідсотково проведено розрахунки за оренду земельних паїв у Драбівському, Жашківському, Маньківському, Монастирищенському, Уманському, Христинівськом, Шполянському районах та місті Черкаси.

Переважна більшість сільгосптоваровиробників віддають перевагу грошовій формі орендної плати. Зокрема у 2013 році проведено розрахунки за наступними формами орендної плати: грошова – 595,31 млн грн.; натуроплата зерном – 213,02 млн грн.; натуроплата іншою сільськогосподарською продукцією – 38,25 млн грн.; відробіткова плата – 5,21 млн грн.

Останнім часом на Черкащині прослідковується тенденція до збільшення розміру орендної плати за земельні паї. Так, у 2013 році вона становила близько 1065 грн, тоді як у 2012-му – 932 грн, у 2011-му – 686 гривень.

Від admin

Коментарі закриті.