Згідно з прогнозованою структурою посівних площ Уманщини, під урожай 2014 року відведено 57,9 тис. га., з яких на озимі зернові – 23,9 тис. га, на ярі – 33,8 тис. га.
Господарники району з осені заклали надійний фундамент для урожаю продовольчої групи зернових, а саме: посіяно 20,9 тис. га озимої пшениці, 3 тис. га озимого ячменю.
За даними спеціалістів управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, станом на 26 лютого 2014 року посіви озимих культур на площі 11,1 тис. га, що складає 46,7 % загальних посівних площ району, перебувають у доброму стані; на 12,8 тис. га (53,3%) – в задовільному стані.
Для проведення агрохімічних заходів закуплено 8,8 тис. тонн мінеральних добрив, це 75,8 % від потреби на весь комплекс весняно-польових робіт.
Тому, використовуючи кожну погожу годину, механізатори виходять у поле для підживлення озимини. Наразі сільськогосподарські підприємства провели роботи з підживлення озимої пшениці на площі 5,5 тис. га, озимого ячменю – 0,5 тис. га. Крім того, підживлено озимий ріпак на 1,8 тис. га з посіяних восени 3,3 тис. га.
Весняно-польові роботи здійснюватимуться за допомогою 516 тракторів, 569 ґрунтообробних та посівних агрегатів. Готовність сільськогосподарської техніки на 26 лютого складає 96 %, технічні роботи з ремонту тривають.
Упродовж останніх років сільськогосподарські підприємства на 80-85 % оновили машинно-тракторний парк, що вплинуло на енергозбереження та дало економію паливо-мастильних матеріалів. Для проведення нинішнього весняного технологічного процесу потрібно 1 084 тонни дизельного палива, на сьогодні посівна кампанія забезпечена пальним на 67,3 %.
Господарства району мають належний запас насіння ярих зернових культур за рахунок власних ресурсів та укладання договорів на поставку гібридного насіння кукурудзи, соняшника від провідних вітчизняних та зарубіжних фірм. Це якісний матеріал не нижче другої репродукції.
Державна інспекція сільського господарства, відділ контролю якості насіння вже перевірили 96 % обсягу сировини для проведення посівної компанії. Як результат – насіннєвий фонд весь кондиційний та відповідає стандартам високої схожості.
Отож, згідно з аналізом, аграрії району підготовлені та вживають всі належні заходи щодо отримання якісної сільськогосподарської продукції у 2014 році, а отже, сприяють формуванню продовольчої безпеки держави, повідомили в Уманській райдержадміністрації.







Коментарі закриті.