Банк “Фінанси та Кредит” через суд відібрав майно двох компаній групи “Клуб сиру”, який на території Черкащини представлений Канівським сирзаводом, оскільки  “Клуб сиру” заборгував банку 250 млн грн. Кредитна установа не зацікавлене в непрофільних активах і має намір продати їх. Проте учасники ринку вважають, що вартість відсудженого майна невелика, і банку навряд чи вдасться повернути всю видану суму за рахунок його реалізації.

Як повідомляє Українська аграрна конфедерація, вчора банк “Фінанси та Кредит” повідомив про отримання у власність майна двох підприємств, що раніше входили до групи компаній “Клуб сиру”. Рішеннями від 17 і 22 квітня Господарський суд Києва визнав право власності установи на майно Карлівського заводу сухого молока і компанії “Соммас”. Рішення ухвалені в рамках багаторічного спору щодо стягнення заборгованості з групи підприємств “Клуб сиру” на загальну суму понад 250 млн грн.

Кредитні лінії відкривалися підприємствам групи з 2005 року. У 2006 році її власники Олександр та Ігор Петрови продали 51% “Клубу сиру” групі “Ренесанс”, яка стала її повноправним власником у 2007 році. Влітку 2008 року почалися проблеми з погашенням кредитів. На початку 2009 року права на управління групою компаній “Клуб сиру” були передані кіпрським компаніям Ukrcheese Holding Company Ltd і Ukrmilk Holding Company Ltd. У вересні 2009 року “Клуб сиру” був проданий групі інвесторів за посередництва ІК “Велес Капітал”. У “Велес Капітал” вчора повідомили “видання”, що зараз не мають відношення до цих підприємств.

У банку поки не можуть назвати вартість отриманого майна, оскільки остання оцінка відбувалася в 2009 році. У прес-службі “Фінанси та Кредит” повідомили, що майно буде продано, оскільки банку не потрібні непрофільні активи. Крім відсудженого майна, установа подала три позови про визнання права власності на майнові комплекси Бобровицького молокозаводу, молочно-консервного комбінату, Світловодський маслосиркомбінат. На відчуження майна останнього комбінату Госпсуд Києва встановив заборону ще 25 квітня.

Генеральний директор ТД “Клуб сиру” (займається реалізацією продукції підприємств “Клуб сиру”) Арсеній Белюкіна не зміг уточнити “Комерсант”, яке відношення Карлівський завод сухого молока та “Соммас” мають до його компанії. “Я займаюся виключно реалізацією продукції під торговими марками компанії” Клуб сиру “”, – сказав він, відмовившись від докладніших коментарів.

Учасники ринку сумніваються, що продаж двох підприємств дозволить банку повернути суму виданого кредиту.

З усіх активів “Клубу сиру” найбільший інтерес представляють два – Канівський сирзавод і Світловодський маслосиркомбінат, вважає голова Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

– Це підприємства, які пройшли модернізацію. І саме вони становлять найбільшу цінність, оскільки спеціалізуються на виробництві високорентабельної і високоякісної продукції – твердих сирів, – зазначив він. З них в заставі у банку “Фінанси та Кредит” знаходиться лише майно Світловодський маслосиркомбінат.

Від admin

Коментарі закриті.